Firma » Biznes

Plany i podsumowania - przełomowy rok

Plany i podsumowania - przełomowy rok
Zobacz więcej zdjęć »
EGB Investments S.A. podsumowuje rok 2010 i przedstawia plany na rok bieżący.

EGB Investments S.A. (EGB) jest jedną z najstarszych firm sektora w Polsce. Od początku istnienia firmy jej założycielami i członkami zarządu są Jolanta Małgorzata Niewiarowska oraz Krzysztof Matela, jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w tej branży.

Firma posiada trzy główne linie produktowe:

  • wysoce rentowne wykupy wierzytelności na własny rachunek,
  • przyjmowanie zleceń windykacji od klientów - od wielkich graczy do przedsiębiorstw sektora MSP,
  • transakcje sekurytyzacyjne, realizowane przez dedykowany do tego fundusz, stworzony wraz z olbrzymimi graczami międzynarodowymi, pozwalający na zakupy pakietów wierzytelności o olbrzymiej wartości.

Ubiegły rok był dla EGB przełomowy. Przede wszystkim został zakończony proces odkupu akcji od funduszy, będących dotychczasowymi inwestorami w EGB Investments S.A. Transakcji dokonał Zarząd Spółki.
W planach na 2010 rok założono upublicznienie Spółki. EGB Investments S.A. zadebiutowała na alternatywnym rynku warszawskiej GPW - NewConnect - 29 września ubiegłego roku. Zarówno emisja akcji, jak i pierwsze notowanie przebiegło zgodnie z oczekiwaniami. Kurs w chwili debiutu wzrósł w stosunku do ceny emisyjnej o 35,9%.

„Wśród nabywców naszych akcji znaleźli się inwestorzy instytucjonalni w postaci TFI. Otrzymaliśmy w ten sposób wyraźny sygnał od rynku, że jesteśmy podmiotem wiarygodnym, spełniającym wymogi rynku kapitałowego i oczekiwania inwestorów" - mówi Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Pozyskane w wyniku emisji akcji blisko 4 mln złotych przeznaczono na zakupy wierzytelności. Nabycie kilku znaczących portfeli wierzytelności o łącznej wartości 68 mln złotych pozwoliło Spółce na osiągnięcie znaczącego wzrostu przychodów, szczególnie w ostatnich miesiącach 2010 roku. Wzrost przychodów wiązał się ze wzrostem zatrudnienia i rozwojem technicznym. Zgodnie z planem kluczowych akcjonariuszy, w przypadku osiągnięcia wymaganej kapitalizacji spółki, jej notowania powinny zostać niezwłocznie przeniesione na GPW.

„Zarząd bardzo precyzyjnie określił cel na 2011 rok - jest to przede wszystkim realizacja prognoz finansowych" - mówi Prezes Krzysztof Matela. Dzięki pozyskanym w wyniku emisji obligacji środkom, Spółka chciałaby nabyć pakiety wierzytelności o znacznej wartości. „Obserwujemy rynek. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wierzytelności korporacyjne były przedmiotem transakcji w śladowych ilościach. Dlatego też oczekujemy, że właśnie w bieżącym roku tego typu portfele będą przedmiotem zainteresowania rynku" - dodaje Prezes Matela. EGB Investments S.A. planuje uczestniczyć we wszystkich istotnych tego typu przetargach. Pozyskanie co najmniej jednego znaczącego portfela o charakterze korporacyjnym, pozwoli na utrzymanie pozycji lidera w tego typu transakcjach na rynku. Wierzytelności korporacyjne Spółka zamierza nabywać za pomocą obsługiwanego przez siebie funduszu sekurytyzacyjnego.

EGB Investments S.A. planuje również poszerzenie swoje działalności o nowe obszary. Oprócz modyfikacji i udoskonaleń głównych produktów, jakimi jest windykacja masowych i korporacyjnych wierzytelności pozyskanych w wyniku nabycia, zlecenia, bądź transakcji sekurytyzacyjnych, planowane jest uruchomienie co najmniej kilku typów nowych usług. Dotyczy to przede wszystkim nabywania obsługi wierzytelności na rynku małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej o spółce na www.egb.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »