Zdrowie » Medycyna

Sposób na tańszą antykoncepcję

Sposób na tańszą antykoncepcję
Zobacz więcej zdjęć »
Ceny preparatów antykoncepcyjnych w Polsce należą do najwyższych w Europie, co sprawia, że dla części kobiet są one niedostępne. Koszty te można jednak znacząco obniżyć dzięki importowi równoległemu.

Zdecydowana większość preparatów antykoncepcyjnych nie jest w Polsce refundowana. Comiesięczny wydatek stanowi poważne obciążenie domowego budżetu, przez co coraz więcej Polek rezygnuje z tej formy zabezpieczania się przed ciążą. Niewiele osób wie, że w szerokiej ofercie importerów równoległych znajduje się wiele popularnych preparatów antykoncepcyjnych, które można nabyć po niższych cenach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na czym polega import równoległy? Ceny leków w poszczególnych krajach UE różnią się od siebie, więc importerzy równolegli wyszukują lek na innych rynkach, na których jest on tańszy niż w Polsce, a następnie sprowadzają do kraju. Leki pochodzące z importu równoległego są przepakowywane i zaopatrywane w ulotkę w języku polskim. W rezultacie pacjent może nabyć w aptece ten sam lek w różnych cenach i opakowaniach: droższy, wprowadzony na polski rynek przez producenta oraz tańszy, sprowadzony z zagranicy przez importera i przepakowany. Pamiętajmy: leki z importu równoległego to te same leki, ten sam skład, ten sam producent, tylko inny kraj pochodzenia!

Warto podkreślić, że leki sprowadzane przez importerów równoległych są tak samo skuteczne i bezpieczne, jak te sprzedawane w Polsce przez producenta. Nie są to również zamienniki ani odpowiedniki, lecz dokładnie te same oryginalne produkty. Leki z importu równoległego przepakowywane są przy zachowaniu najwyższych standardów przez firmy posiadające certyfikat GMP (ang. Good Manufacturing Practice), które wydaje Główny Inspektorat Farmaceutyczny - podkreśla Sławomir Bernaciak, prezes firmy InPharm, członka Stowarzyszenia Importerów Równoległych Produktów Leczniczych (SIRPL). Pacjenci często boją się, że przepakowany lek będzie różnił się również składem. W przypadku leków z importu równoległego jest to lęk absolutnie nieuzasadniony.

Niektórzy farmaceuci i ginekolodzy sami informują pacjentki o możliwości zakupu preparatów z importu równoległego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają, dlatego warto mieć świadomość, że nie musimy niepotrzebnie przepłacać  za leki! Wystarczy zapytać w aptece o dostępność tańszych pigułek czy plastrów



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

metropolis

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »