Dom » Budownictwo

Sprawdź jakie trendy są najpopularniejsze dla blachodachówek w 2023 roku - Blachy Pruszyński

Sprawdź jakie trendy są najpopularniejsze dla blachodachówek w 2023 roku - Blachy Pruszyński
Zobacz więcej zdjęć »
Kolorystyka domu – jak dopasować dach do stylu domu i jego okolicy? Dach to zwieńczenie naszego domu – formą i kształtem, ale też kolorem. Sprawdź jakie trendy są najpopularniejsze dla blachodachówek w 2023 roku.

Kiedy myślimy o słowie dom, najpierw wyobrażamy sobie przytulne i komfortowe wnętrze, ale zaraz później próbujemy zwizualizować sobie idealny kształt zewnętrza. Planowanie własnego domu to też wybór najlepszego dachu – jego kształtu i koloru blachy, z której będzie zrobiony. W poniższym artykule przedstawimy obecnie najmodniejsze odmiany blachodachówek i podamy kilka wskazówek na komponowanie kolorystyki dachu ze stylem i otoczeniem domu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Współczesny minimalizm i jego wariacje

Nowoczesne style są w tym momencie najczęściej wybierane podczas budowy, przeróbki lub remontu domu. Minimalizm i prostota dominują we współczesnej estetyce, a co za tym idzie stonowane barwy, czyli biały i czarny oraz różne odcienie szarości. Jeśli szukamy inspiracji w modnych nurtach estetycznych, warto uwzględnić taką kolorystykę podczas wyboru barwy blachy dachowej. Jednak nowoczesność to też nawiązywanie do tradycyjnych, minionych trendów i nadawanie im stylowego wyglądu. Popularną koncepcją jest teraz budowanie domu o strukturze i formie stodoły, z charakterystycznym spadzistym dachem – biorąc inspirację z krajobrazu wiejskiego. Kolorystykę takiego dachu możemy także pozostawić tradycyjną, albo spróbować bardziej nowoczesnego spojrzenia.

Intrygująca nowoczesność blachodachówki trapezowej

Następnym coraz popularniejszym wyborem jest blacha trapezowa – świetna ze względu na swój nowoczesny styl. Trapezowe przetłoczenie na powierzchni dynamizuje jej wygląd, panele wydają się solidne, a jednocześnie nie na zbyt ciężkie.

Współcześnie do modnych należą jasne barwy: beż, biel i szary, ponieważ idealnie pasują do minimalistycznego designu i jednocześnie rozjaśniają dom, tworząc wokół niego świeżą i pogodną atmosferę. Możemy też osiągnąć ciekawe rozwiązania za pomocą kontrastu, używając ciemnych barw: antracytu, grafitu oraz czerni. Taki dach najlepiej podkreśli jasna elewacja, mocno indywidualizując design budynku.

Umiarkowana elegancja płaskiej blachodachówki

Wdzięczna prostota płaskiej blachodachówki czyni z niej powszechnie doceniany typ pokrycia dachowego. Kluczem do jej nienarzucającego się stylu jest płaski profil. Aby jednak w pełni odblokować potencjał tego pokrycia dachowego, powinniśmy wybrać taki kolor, który idealnie zgra się z całokształtem naszego domu, jednocześnie nie znikając w nim.

Do nowoczesnego domu świetnie będzie pasować stonowana barwa, na przykład grafit, szary albo antracyt. Taka kolorystyka dobrze wygląda na dachu minimalistycznego budynku. Z drugiej strony, jeśli wolimy intensywne odcienie, chcemy mocno wyróżnić nasz dom, idealne będą granat, bordo lub czerwień. Dopracowana i ciekawa kolorystyka to kreatywny sposób na wyrażenie charakteru domowników i budynku samego w sobie. Nie zapominajmy jednak, że nawet świetnie skomponowany dom, nie jest do końca samodzielny – dużą rolę odgrywa tutaj krajobraz. Szczególnie nad morzem, w górach i na wsi powinniśmy zwrócić uwagę na otaczającą przyrodę i budownictwo. Nasz dom może się wyróżniać, jednocześnie nie odcinając się od swojej okolicy.

Tradycyjna harmonia dachowych paneli na rąbek stojący

Zwolennicy funkcjonalności i spójności będą bardzo zadowoleni z paneli dachowych na rąbek stojący. Charakterystyczne pionowe listwy układają się w harmonijny wzór, dzięki czemu powierzchnia dachu staje się ciekawsza i ładnie dopełnia elewację budynku.

Panele na rąbek stojący dobrze się sprawdzą w bardziej klasycznych estetykach, na przykład rustykalnej. Do takiego stylu świetne będą naturalne, umiarkowane barwy jak beż, zieleń i oczywiście brąz, które zaakcentują estetykę i nadadzą uroku domowi. Nowoczesna odsłona paneli na rąbek stojący firmy Blachy Pruszyński, w połączeniu na przykład z bielą, szarością lub czernią, też wywoła niesamowity efekt. Wyraźna synteza tradycji i współczesności, o dobrze dobranej kolorystyce, zachwyca i zatrzymuje uwagę.

Spójność kolorystyki z otoczeniem i Twoją wizją

Nie da się zaprzeczyć, że barwa i kształt dachu mają decydujący wpływ na wygląd całości budynku. Szukając idealnego rozwiązania, dobrze jest przyjrzeć się obecnym skłonnościom budowlanym, szczególnie gdy wyobrażamy sobie nowoczesny design. Do najpopularniejszych należą w tym momencie blachodachówki trapezowe, płaskie blachodachówki i panele dachowe na rąbek stojący. Możemy z nich stworzyć wiele różnych ciekawych kombinacji estetycznych.

Aspektem projektowania domu, o którym nie powinniśmy zapominać, jest pytanie jak dom będzie się prezentował na tle swojej okolicy? Najlepiej, aby jego estetyka była spójna z otoczeniem. Nie ma znaczenia czy wybierzemy wyciszone czy wyraziste odcienie – przemyślany wybór kolorystyczny wyróżni nasz dom i podkreśli jego zjawiskowość.

Warto też przekazać naszą wizję specjaliście – projektantowi, który swoim doświadczeniem uzupełni nasz pomysł i pomoże w jego realizacji, profesjonalnie skomponuje dach z całokształtem domu, okolicą i otaczającą architekturą. Im więcej czasu poświęcisz na projekt dachu, tym dłużej będziesz cieszyć się pięknym i harmonijnym domem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »