Firma » Finanse

Sprawdzą, kto naprawdę zna się na finansach

Poruszanie się w gąszczu produktów finansowych przestało już być domeną dorosłych. Po wiedzę z zakresu finansów i ekonomii coraz chętniej sięgają uczniowie liceów i techników, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizmy gospodarki. Kto najlepiej zna się rynku finansowym?

Odpowiedź na to pytanie da Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Szkoły mogą rejestrować się do 10 października. Zapisy uczniów do czwartej edycji rozgrywek startują 11  i potrwają do 18 października 2011 r. na stronie www.olimpiadafinansowa.pl

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

To już 4 odsłona finansowych rozgrywek, poprzednie edycje Olimpiady przyciągnęły łącznie ponad  34 000 uczestników z całej Polski. Celem zawodów jest popularyzowa­nie wiedzy o finansach i ekonomii oraz kształtowanie wśród młodzieży przedsiębiorczych postaw. 

 

Bezpieczeństwo na rynku finansowym

 

Tematem tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji jest bezpieczeństwo konsumenta na rynku finansowym, które można rozpatrywać w wielu aspektach: począwszy od metod unikania przez konsumenta ryzyka finansowego, a skończywszy na sieci bezpieczeństwa rynku finansowego tworzonej przez państwo.

 

Jak to działa?

 

Każdy z trzech etapów Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji opiera się na podobnym schemacie: uczestnik rozwiązuje zestawy testów i pytania problemowe z podanego wcześniej zakresu tematycznego. Innowacyjna jest sama forma zawodów - wykorzystywany jest Internet, system losujący pytania oraz emocjonująca gra symulacyjna Banks in Action. Gracz wciela się w niej w bankowca, który zarządza instytucją finansową w konkretnej sytuacji: np. podczas wzrostu gospodarczego lub recesji, porównując swoje osiągnięcia z wynikami innych graczy.

 

W rozrywkach może wziąć udział każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, który dobrze czuje się w tematyce finansów i ekonomii, a swoją przyszłość widzi w biznesie. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Olimpiady, wybrać właściwą dla swojej placówki Szkolną Komisję Olimpiady i w dniach 18-20 października rozwiązać test.

 

Co można wygrać?

 

Oprócz darmowych studiów licencjackich w dowolnej z Wyższych Szkół Bankowych i atrakcyjnych nagród rzeczowych, na najlepszych zawodników tegorocznej Olimpiady czekają zwolnienia z egzaminu zawodowego m.in. w zawodzie technika ekonomisty i rachunkowości. Również szkoły i nauczyciele mogą liczyć na nagrody. Szkoła, która przygotowała największą liczbę Olimpijczyków, otrzyma tablicę interaktywną i projektor. Dla nauczycieli - opiekunów najlepszych uczestników przewidziano natomiast upominki w postaci laptopów. Łączna wartość wszystkich nagród wynosi 75 000 zł.

 

Olimpiada Wiedzy o Finansach w niczym nie przypomina standardowych turniejów przedmiotowych. Organizatorzy - Wyższe Szkoły Bankowe, Narodowy Bank Polski, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - zadbali o ciekawą, interaktywną i przystępną formę rozgrywek, w której wygrywają uczniowie, nauczyciele oraz zaangażowane placówki oświatowe.

 

Patronat honorowy nad olimpiadą objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

 

Więcej informacji na temat Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji udziela

Elżbieta Bednarkiewicz (tel. kom. 600 760 653, e-mail: e.bednarkiewicz@teb-akademia.pl)



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.swist

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »