Zdrowie » Dziecko
Sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie
Zobacz więcej zdjęć » |
Sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Rozwój zębów mlecznych rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już w pierwszym miesiącu życia płodowego. Najbardziej jednak daje o sobie znać w granicach szóstego miesiąca życia niemowlęcia. To właśnie wtedy rozpoczyna się proces wyrzynania pierwszych ząbków, a dziecko zaczyna być niespokojne, rozdrażnione, płaczliwe. Jak przetrwać ten niełatwy czas? I czy ząbkowanie musi boleć?
Dlaczego boli?
Dla zdecydowanej większości niemowląt ząbkowanie to trudny i bolesny okres. Dlaczego boli? Ponieważ otwór kostny, przez który przebija się mleczak, jest mniejszy niż średnica zęba. W efekcie wyrzynania się ząbka i jego naporu na sąsiadujące tkanki kostne, pojawia się ból, dyskomfort, powstaje stan zapalny. Ból sprawia nie tylko samo przebijanie się ząbka, ale też i dziąsła, które w trakcie ząbkowania są mocno czerwone, spuchnięte, obrzęknięte i bardzo wrażliwe.
Objawy ząbkowania
Przyjmuje się, że pierwszy ząbek powinien się pojawić pomiędzy szóstym a ósmym miesiącem życia dziecka. Skąd wiedzieć, że to już? Jeśli radosna dotąd pociecha nagle staje się rozdrażniona, marudna, płaczliwa, jeśli dziecko bezustannie wkłada coś do buzi, gdy maluch bardziej się ślini, ma rozpulchnione dziąsła, jest apatyczny, mniej je i śpi niespokojnie, to niemal pewne, że lada moment pojawi się pierwszy ząb.
Jak pomóc dziecku?
Ząbkowanie to długi i trudny czas. Warto więc zrobić wszystko, aby ulżyć dziecku w cierpieniu. Pediatrzy pytani o to, jak pomóc ząbkującemu niemowlęciu, podają kilka sprawdzonych sposobów. Żel na ząbkowanie, masaż dziąseł, chłodne napoje i specjalne, bezpieczne dla dziecka, pozbawione szkodliwych substancji, higieniczne, kojące podrażnienia gryzaki, takie jak gryzak panda Hevea ze sklepu www.babymama.pl, potrafią zdziałać wiele.
Pocieranie swędzących dziąseł to instynktowny odruch ząbkującego malucha i skuteczna metoda na pokonanie dyskomfortu wynikającego z faktu wyrzynania się mleczaków. Najlepiej nadają się do tego gryzaki z miękkiej gumy, o chropowatej powierzchni- a więc takie, które umożliwiają masaż zaczerwienionych, spulchniałych, podrażnionych dziąseł.
Gryzak panda Hevea cena: 55 pln www.babymama.pl
Więcej informacji o gryzaku panda Hevea rodzice znajdą na www.babymama.pl
Kontakt:
Pawłowska Media
ul. Belgradzka 14 m. 74
02-793 Warszawa
tel. 0 602 178 731
www.pawlowskamedia.pl
Komentarze (0)