Firma » Biznes

Sprzedaż spółki

Sprzedaż spółki
Zobacz więcej zdjęć »
Założyłeś swoją spółkę ? Nie chcesz jej już prowadzić albo masz zamiar zmienić „branże” ? Masz możliwość sprzedaży spółki komuś, kto chciałby rozkręcić własny biznes, ale nie ma na to pomysłu. Chociaż z drugiej strony może problem tkwi w tym, że przerażają go sprawy z tym związane.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


   Wiesz dokładnie jak to jest... Bieganie, załatwianie, podpisywanie, uzupełnianie... Od urzędu do urzędu... Szkoda by było, gdyby to wszystko poszło na marne. Nie warto od razu likwidować spółki, do której dołożyłeś tylu starań. Skoro Ty już chcesz z niej zrezygnować, to może teraz przejmie ją ktoś inny i niech teraz ta osoba się cieszy i spełnia swoje pasje i marzenia. Jeśli spółka, która Tobie się już „znudziła” komuś ma sprawić przyjemność, to czemu nie spróbować jej sprzedać ?
  
  Na starcie rozpoczęcia Twojej akcji „sprzedaż spółki” powinieneś zrobić porządną analizę rynku. Zacznij od tego, aby odpowiedzieć przed sobą samym na pytanie czy na pewno chcesz sprzedać spółkę, w którą włożyłeś tak wiele wysiłku i dlaczego chcesz ją sprzedać. Jest to też ważna kwestia w sytuacji, kiedy znajdzie się chętny do kupienia Twojej spółki. Zainteresowany na pewno Cię o to zapyta, w celu uzyskania pierwszego i chyba najważniejszego wrażenia na temat sytuacji w Twojej spółce, którą wystawiłeś na sprzedaż.
  
  Następną ważną sprawą jest Twoja anonimowość i jej zachowanie możliwie jak najdłużej. Jeśli od samego początku, kiedy do głowy przyjdzie Ci taki pomysł, będziesz o tym mówił na „prawo i lewo” to oznacza, że nie zdajesz sobie sprawy z możliwych konsekwencji. Pierwszą kwestią są zachowania Twoich pracowników, którzy mogą atakować Cię zapytaniami dotyczącymi tego, co dalej z nimi będzie i czy znajdą zatrudnienie u nowego właściciela. Następnie weź pod uwagę swoich klientów, którzy przy zmianie kierownictwa firmy, tak naprawdę mogą zrezygnować w umowy, która ich wiązała z Twoją firmą. Trzecią kwestią jest to, że jeśli masz takie warunki, to możliwie jak najszybciej ureguluj swoje należności wobec innych firm. Pamiętaj, że nikt nie będzie chciał kupić zadłużonej spółki, więc sprzedaż spółki przez Ciebie stworzonej nie pójdzie po Twojej myśli.
  
  Na końcu piszę o kluczowej sprawie, o której chyba powinnam wspomnieć na początku, ale sądzę, że jeśli napiszę to właśnie tutaj, to prędzej o tym będziesz pamiętał. Otóż zrób rozeznanie na rynku ! Ustal czy możliwe jest znalezienie podmiotu, który będzie zainteresowany Twoją ofertą. Jeśli wyniki tego rozeznania wykażą, że masz taką szansę, to pomyśl o tej sprzedaży. Jeśli jednak nie znajdziesz żadnego chętnego, to po prostu ją zlikwiduj. Zwróć uwagę na to, że lepszą opcją jest sprzedaż spółki niż jej likwidacja, ponieważ możesz na tym zarobić na swój nowy biznes.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »