Firma » System prawny

Squire Patton Boggs doradza MCI przy zakupie akcji Auctionata AG

Squire Patton Boggs doradza MCI przy zakupie akcji Auctionata AG
Zobacz więcej zdjęć »
Zespół prawników ze Squire Patton Boggs obsłużył kolejną inwestycję funduszu Management S.A. ("MCI"). Adwokaci: Michał Karwacki (Warszawa) oraz Eveli Lumi i Sepp Wohlfarter (Berlin) doradzali przy nabyciu przez MCI.

Zespół prawników ze Squire Patton Boggs obsłużył kolejną inwestycję funduszu Management S.A. ("MCI"). Adwokaci: Michał Karwacki (Warszawa) oraz Eveli Lumi i Sepp Wohlfarter (Berlin) doradzali przy nabyciu przez MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Auctionata AG z siedzibą w Berlinie. Zakres usług prawników obejmował analizę due diligence, negocjacje z udziałowcami oraz przygotowanie umowy inwestycyjnej. MCI była liderem w tej rundzie finansowania, która obejmowała też konwersję pożyczek od dotychczasowych wspólników. Łączna wartość projektu przekracza 42 mln EUR. 


Auctionata AG jest domem aukcyjnym online specjalizującym się w aukcjach dóbr kolekcjonerskich, dającym możliwość licytowania unikatowych dzieł sztuki, antyków i kolekcjonerskich dóbr luksusowych za pomocą aukcji online transmitowanych w czasie rzeczywistym z Berlina i Nowego Jorku.

- Od momentu rozpoczęcia cotygodniowych aukcji realizowanych online tj. od maja 2013 r., Auctionata sukcesywnie zwiększała skalę działania i zbudowała silną pozycję w grupie globalnych liderów internetowych aukcji dzieł sztuki, antyków i luksusowych dóbr kolekcjonerskich. W najbliższej przyszłości skupimy się na dalszym rozwoju Spółki oraz ekspansji geograficznej - powiedział Alexander Zacke, założyciel i CEO, Auctionata.

Auctionata jest dobrym przykładem projektów leżących w zakresie naszego zainteresowania - model biznesowy Spólki posiada duży potencjał wzrostu na rynku globalnym, a wysokiej jakości zespół zarządzający prowadzony jest przez lidera z olbrzymim doświadczeniem - dodał Sylwester Janik, Partner i Zarządzający funduszem MCI.TechVentures 1.0 w Private Equity Managers S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »