Dom » Architektura

Statuetka Quadro za biurowiec PIXEL

Statuetka Quadro za biurowiec PIXEL
Zobacz więcej zdjęć »
Piętnasta w historii konkursu statuetka Jana Baptysty Quadro wręczona. Laureatem nagrody została pracownia JEMS Architekci, odpowiedzialna za projekt budynku biurowego PIXEL. Zdaniem Jury koncepcja biurowca jest najlepszą realizację architektoniczną, jaka w minionym roku powstała w Poznaniu.

Tradycyjnie już uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w Sali Renesansowej poznańskiego Ratusza. Tegoroczna nagroda trafiła do pracowni JEMS Architekci. Wręczył ją wiceprezydent miasta Poznania Jerzy Stępień. Zespół projektowy PIXELA tworzyli: Olgierd Jagiełło, Paweł Natkaniec, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik – Dzikowski. Przy projekcie współpracowali również: Izabela Leple-Migdalska, Max Potapow, Karol Olechnicki, Piotra Waleszkiewicz, Anna Walewska.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Do konkursu zgłoszonych zostało dziewiętnaście obiektów oddanych do użytku w Poznaniu w 2012 roku. To największa liczba w piętnastoletniej historii tej nagrody.  Dlaczego kapituła konkursu na najlepszą realizację w Poznaniu uhonorowała właśnie ten obiekt?  - Kiedy wydawać by się mogło, że w Poznaniu, w kategorii budynków biurowych wszystko zostało już powiedziane, zrealizowano budynek PIXEL. Obiekt wyróżniający się w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zaprezentowana przez biuro JEMS Architekci koncepcja zabudowy nadaje zupełnie nową w naszym mieście, pozytywnie zaskakującą formę przestrzenną.  – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. i przewodniczący Jury.  - Mamy nadzieję, że ta inwestycja będzie impulsem do powstawania kolejnych śmiałych realizacji architektonicznych, które wzbogacą istniejącą tkankę miejską - dodaje.

Nagrodzona inwestycja jest pierwszym z pięciu ekologicznym obiektów w ramach parku biurowców PIXEL. Budynek ma łącznie 10 kondygnacji - 3 podziemne oraz 7 naziemnych.  By ograniczyć energię potrzebną do oświetlenia pomieszczeń, zaprojektowano elewację tak, by ta wpuszczała do wnętrza maksymalnie dużo naturalnego światła. Fasada PIXEL’a od strony ulicy Grunwaldzkiej jest bardzo klasyczna i niemal całkowicie przeszklona. Natomiast od drugiej, wewnętrznej strony, architekci zaprojektowali fasadę składającą się z wystających sześcianów. Powstała między nimi przestrzeń została wypełniona drewnem i zielenią. Wszystko to sprawia wrażenie jakby elewacja budynku przypominała stos poukładanych pudełek. Pracownicy biurowca mogą korzystać z ogólnodostępnych tarasów i ogródków na dachach. Przy budynku zaprojektowano parkingi rowerowe, a w samym obiekcie znalazło się także miejsce  na restaurację i przedszkole dla dzieci pracowników.

 

Ubiegłorocznym laureatem konkursu był autor projektu Murawa Office Park,  Wojciech Grabianowski. W poprzednich latach najlepszymi realizacjami architektonicznymi w Poznaniu były między innymi Collegium Iuridicum Novum (Pracownia Architektoniczna 1997) oraz Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu (projektu Jacka Bułata).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Michał Bachorz

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Zespół Z górnej Półki.pl 2013-10-30 07:25:05

    Architektom polecam reklamę na stronie zgornejpolki.pl
    Jest to nowy Portal, który skupia Polskie i światowe firmy oferujące produkty z górnej półki - towar unikatowy, luksusowy, ekskluzywny. Warto wejść i zobaczyć a także zapoznać się z ofertą reklamową.
    https://www.zgornejpolki.pl/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »