Dom » Budownictwo

Statuetka "Złotego Instalatora" za kocioł kondensacyjny Vitodens 300-W

Statuetka "Złotego Instalatora" za kocioł kondensacyjny Vitodens 300-W
Zobacz więcej zdjęć »
Vitodens 300-W to jednofunkcyjny, gazowy kocioł kondensacyjny, ze sprawnością do 109%. W ekonomiczny sposób zapewnia komfort cieplny i redukcję kosztów ogrzewania, nawet do 30%. Kapituła konkursu doceniła jego wyjątkowe zalety efektywnego dostarczania energii cieplnej i oszczędności surowców.

Vitodens 300-W to wiszący, jednofunkcyjny, kondensacyjny kocioł gazowy z możliwością współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Łączy on w sobie wszystkie cechy „dużego” kotła grzewczego z funkcjonalnością kotła wiszącego.

Dzięki automatycznej adaptacji pracy, przez układ Lambda Pro Control, Vitodens 300-W może pracować z dowolnym rodzajem gazu ziemnego lub płynnego, dlatego też nie ma konieczności wymiany dysz przy zmianie rodzaju gazu. Zastosowany system zapewnia zawsze efektywne spalanie, także przy niestabilnej jakości gazu. Wentylator o niskiej prędkości obrotowej gwarantuje cichą pracę palnika. Vitodens 300-W może być stosowany jako samodzielne źródło ciepła dla centralnego ogrzewania budynku lub też dodatkowo do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Przy zastosowaniu podgrzewacza biwalentnego kocioł może także współpracować z instalacją solarną. Wymiennik z nierdzewnej stali szlachetnej Inox- Radial daje gwarancję wysokiej jakości i sprawności, a także odporności na korozję. Nie wymaga on również mechanicznego czyszczenia.

Technika kondensacji umożliwia osiągnięcie sprawności znormalizowanej dochodzącej do 109%, zapewniając maksymalne wykorzystanie gazu ziemnego lub płynnego. Pozwala to zredukować zużycie surowca i obniżyć koszty eksploatacji nawet do 30% w porównaniu ze starym, nieefektywnym systemem grzewczym. Do redukcji kosztów przyczynia się również elektroniczna regulacja obrotów pompy obiegowej, która redukuje zużycie energii elektrycznej. Vitodens 300-W jako źródło ciepła i ciepłej wody użytkowej zapewnia komfort cieplny przy jednoczesnej wysokiej wydajności energetycznej. Praca kotła może być w łatwy sposób kontrolowana i regulowana za pomocą regulatora Vitotronic. Inwestycja w kocioł zwraca się już po niecałych 4 latach.

Przegląd zalet:

  • Moc cieplna: 3,8-19,0 kW lub 5,2-26,0 kW
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
  • Sprawność znormalizowana: do 109%
  • Powierzchnia grzewcza Inox-Radial
  • Modulowany palnik promiennikowy MatriX z zakresem płynnej regulacji mocy 1:5 (od 20 do 100% mocy cieplnej) - najwyższy standard spalania "bezpłomieniowego" z niskimi emisjami i wysoką efektywnością
  • Palnik promiennikowy MatriX gwarantuje ekstremalnie niski poziom szumów pracy urządzenia
  • Inteligentny układ kontroli spalania Lambda Pro Control
  • System diagnostyczny SMART rejestruje ewentualne nieprawidłowości w pracy kotła i zgłasza je w formie komunikatów tekstowych

„Złoty Instalator” to konkurs organizowany przez Instalator Polski sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Polski Instalator” oraz Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. W konkursie ocenie poddawane są wyroby, opracowania technologiczne i konstrukcyjne stosowane w szeroko rozumianej branży instalacyjnej. Charakteryzują się one wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi, estetycznymi, ekologicznymi, jakością  i niezawodnością w działaniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »