Rozrywka i wypoczynek » Sport

Tomasza Sikora oddaje medal olimpijski!

Tomasza Sikora oddaje medal olimpijski!
Zobacz więcej zdjęć »
Mistrz olimpijski w biathlonie – Tomasz Sikora postanowił przekazać swój srebrny medal olimpijski z Turynu na licytację, z której pieniądze zostaną przekazane na leczenie 16 letniego biathlonisty – Tomasza Dudy z Warszawy, który w maju został postrzelony podczas treningu.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce na strzelnicy warszawskiego klubu Hutnik.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPodczas treningu nastolatków sekcji biathlonowej nagle wystrzeliła broń, a po chwili jeden z młodych zawodników – 16 letni Tomasz Duda osunął się na ziemię. Natychmiast wezwano pogotowie. Okazało się, że kula przeszła przez policzek i utkwiła w mózgu.

Na szczęście stan chłopca jest stabilny. Kilka dni temu Tomasz Duda został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Bydgoszczy. Nie jest już w śpiączce, reaguje na bodźce zewnętrzne. Nie mniej jednak jego leczenie będzie jeszcze długotrwałe i kosztowne.

Rodzina młodego zawodnika dostała wsparcie od Polskiego Związku Biathlonu w wysokości 3 tysięcy złotych zaraz po wypadku. Jednak przez cały czas prezes związku Zbigniew Waśkiewicz zastanawiał się, jak jeszcze pomóc rodzinie Dudów. Zrodził się pomysł licytacji … medalu olimpijskiego Tomasza Sikory. Najlepszy polski biathlonista od razu zdecydował się na pomoc młodszemu koledze, nie miał żadnych wątpliwości. Szczegóły dotyczące licytacji znajdą się na stronie www.tomaszsikora.net Akcja potrwa do 22 października, do balu z okazji 40-lecia katowickiej AWF.

Wypadki na strzelnicy zdarzają się niezwykle rzadko, jednak ten rok jest pod tym względem pechowy. Niestety stwierdzenie, że broń raz do roku może wystrzelić sama, dotyczy również broni sportowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »