Motoryzacja » Transport

Strajkujący piloci Brussels Airlines: loty odwoływane w całej Europie

Zaledwie kilka tygodni po protestach pracowników PLL LOT, podróżni stanęli przed kolejnym wyzwaniem. Pracownicy belgijskiego przewoźnika Brussels Airlines,nie osiągając porozumienia w sprawie zarobków z zarządem, zastrajkowali 14 maja. Odwołanych zostało 75% lotów,w tym połączenia Warszawa-Bruksela.

Kolejny dzień strajku zaplanowano na 16 maja. Również tym razem polscy pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.

Po przedstawieniu propozycji płacowych przez kierownictwo Brussels Airlines, 80% członków związku zawodowego zrzeszającego pilotów, personel pokładowy i innych pracowników odrzuciło porozumienie z pracodawcą. Przedstawiciele linii lotniczej wydali oświadczenie, w którym informują, że żądania personelu są „niemożliwe” do zaspokojenia. Strajki Brussels Airlines spowodowały liczne utrudnienia – odwołanie 75% lotów 14 maja oznaczało problemy zarówno dla podróżujących do i z Belgii, jak i dla pasażerów podróżujących z przesiadką w Brukseli.

„Gdy próbujemy ocenić skalę problemu, jasne staje się, że niezadowolenie wśród pracowników linii lotniczych stale rośnie. Podróże lotnicze są coraz popularniejsze, ale firmy nie wynagradzają sprawiedliwie swoich pracowników” - komentuje Marius Stonkus, prezes firmy Skycop, zajmującej się rekompensatami lotniczymi. - „W miarę nasilających się protestów pasażerowie są pozostawieni sami sobie, ponieważ nie przysługuje im prawo do rekompensat za opóźnione i odwołane loty. Wydaje się, że podnoszenie tematu odszkodowań jest aktualnie bardziej uzasadnione niż kiedykolwiek”. Odszkodowania za loty w Unii Europejskiej zostały określone w rozporządzeniu (WE) nr 261/2004, które zobowiązuje linie lotnicze do wypłacenia do 600 EUR za opóźnione, odwołane lub nadkompletne loty. Jednakże wcześniej zaplanowane i uzgodnione strajki pracowników nie zostały jeszcze objęte rekompensatą. Firma Skycop próbuje zainicjować zmianę prawa i przygotowała petycję do Komisji Europejskiej z wnioskiem o ponowne przyjrzenie się przepisom. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »