Kultura, sztuka » Kultura

Street Art 3D w Zabrzu

Street Art 3D w Zabrzu
Zobacz więcej zdjęć »
3 lutego 2011 r. w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu zostanie otwarta bezpłatna wystawa trójwymiarowej sztuki ulicy. Zaprezentuje ona 7 prac autorstwa Manferda Stadera. Wystawie towarzyszyć będzie konkurs „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”.

Od 3 do 27 lutego 2011 r. w Centrum Handlowym Platan przy ul. Plac Teatralny 12 podziwiać będziemy m.in. rwący wodospad, samochód wyjeżdżający spod ziemi i rekina wyłaniającego się z fal.

Wystawa Street Art 3D zaprezentuje 7 trójwymiarowych prac, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Towarzyszyć jej będzie konkurs fotograficzny „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D". Aby wziąć w nim udział wystarczy zrobić zdjęcie z trójwymiarowym obrazem i zamieścić je na www.facebook.com/streetart3d.

Autorem obrazów prezentowanych na wystawie Street Art 3D w CH Platan jest niemiecki artysta Manfred Stader. Już od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się on w malarstwie 3D. Wykorzystuje zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne aby osiągnąć fantastyczny efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane farbami przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy aby podziwiać efekt 3D. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy zostaną zaprezentowane w Zabrzu.

Aby zobaczyć zadziwiający efekt trójwymiarowości najlepiej spojrzeć na obrazy przez obiektyw aparatu. Gdy mamy już zrobioną pamiątkową fotografię możemy także wziąć udział w konkursie „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D" przeznaczonym dla pełnoletnich Zabrzan. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia z wybranym obrazem prezentowanym na wystawie Street Art 3D i zamieszczeniu go na fanpage'u wystawy na facebooku: facebook.com/streetart3d. Aby zdjęcie było bardziej efektowne i miało większą szansę na wygraną można wykorzystać przygotowane przez siebie przebrania lub rekwizyty. Zdjęcia można zrobić wyłącznie w trakcie trwania wystawy, a więc od 3 do 27 lutego 2011 r., natomiast na zamieszczenie ich na facebooku mamy czas do 4 marca 2011 r. Nagrodzone zostaną te fotografie, które otrzymają najwięcej głosów „lubię to". Nagroda główna to przedpłacona karta podarunkowa o wartości 500 zł na zakupy w sklepach CH Platan. Dodatkowo ufundowano pięć kart przedpłaconych o wartości 100 zł każda.
Wystawa Street Art 3D adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. Zabrze jest szóstym miastem w Polsce, w którym gości Street Art 3D. Do tej pory trójwymiarowe obrazy podziwiali mieszkańcy Bydgoszczy, Janek k. Warszawy, Katowic, Szczecina i Wrocławia.

Więcej informacji na temat wystawy oraz konkursu można znaleźć na stronie www.sztukauliczna3d.pl. Regulamin konkursu dostępny będzie na www.chplatan.pl oraz w Centrum Handlowym Platan przy punkcie z ekspozycją „Wodospadu" i w punkcie obsługi karty Platan Club. Zdjęcia konkursowe można oglądać na www.facebook.com/streetart3d.

HARMONOGRAM WYSTAWY I KONKURSU „ZAKRĘCONE ZDJĘCIE Z OBRAZEM 3D":
• 3 luty 2011 r. - otwarcie wystawy Street Art 3D i rozpoczęcie konkursu
• 27 luty 2011 r. - zakończenie wystawy ostatni dzień robienia zdjęć z obrazami 3D
• 4 marca 2011 r. - zakończenie konkursu, ostatni dzień zamieszczania zdjęć na facebook.com/streetart3d
• do 6. marca 2011 r. - głosowanie na zdjęcia uczestniczące w konkursie
• do 11. marca 2011 r. - informacja o zwycięzcach
• do 31. marca 2011 r. - odbiór nagród w CH Platan
Adres: Centrum Handlowe Platan, ul. Plac Teatralny 12, ZabrzeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »