Firma » Finanse
Studenci pożyczają coraz więcej. Ale czy odpowiedzialnej?
Kredyty studenckie cieszą się dużą popularnością wśród żaków. Kwoty wypłacane przez banki mające w swojej ofercie takie produkty, pozwalają im przetrwać cały rok akademicki. Trzeba pamiętać, że studenci mają sporo wydatków. Poza zakupem podręczników i artykułów papierniczych, nie można zapomnieć o opłacaniu np. usług ksero. Sporo pieniędzy pochłania również wynajem mieszkania lub pokoju w akademiku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Mimo że kredyty studenckie są popularne, to jednak nie każdy zainteresowany może liczyć na to, że taki zostanie mu przyznany. Ci, którzy nie mają na taki szansy, muszą sięgnąć po pomoc rodziny lub znaleźć pracę i pogodzić z nią naukę. Co jednak zrobić, gdy brakuje funduszy na zaspokojenie większych wydatków? Okazuje się, że studenci chętnie korzystają z produktów bankowych oferowanych przez banki i firmy pozabankowe.
Bank (nie) zawsze pożyczy
Współcześnie banki bardzo dokładnie sprawdzają każdego potencjalnego klienta, zanim udzielą mu nawet drobnej pożyczki. Taka polityka nie jest przypadkowa – ma chronić zarówno bank przed nieuczciwymi klientami, jak i klientów przed popadnięciem w kłopoty finansowe. Studenci, którzy nie osiągają żadnych dochodów i dodatkowo nie mają historii kredytowej np. w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), nie mogą liczyć na przychylność bankowych analityków – większość takich wniosków jest odrzucana. Skąd zatem pożyczają ci, którzy zdecydowali się na studia?
Pozytywnie wnioski studentów rozpatrują m.in. firmy pozabankowe. Przykładowe porównanie pożyczek na bezpiecznechwilowki.pl pozwala zorientować się, jak prezentuje się aktualna oferta pożyczkodawców. A okazuje się, że ta jest bardzo zróżnicowana. O ile Vivus.pl oferuje pierwszą pożyczkę bez naliczania dodatkowych opłat, o tyle np. firma Pożyczka Plus naliczy opłatę w wysokości 10 zł (przy założeniu, że pożyczasz 500 zł).
Odpowiedzialnie, czyli z myślą o przyszłości
Dziś jesteś studentem. Jeżeli nie oddasz pożyczonych pieniędzy, to nawet komornik sądowy nie będzie ich w stanie wyegzekwować na rzecz wierzyciela. Pomyśl jednak o przyszłości – czy do pierwszego pracodawcy, który cię zatrudni ma przyjść wezwanie do potrąceń z twojego wynagrodzenia?
Jeżeli chcesz pożyczać bezpiecznie i odpowiedzialne, zorientuj się, które firmy pozabankowe nie pobierają dodatkowych opłat. Przykładową listę znajdziesz pod tym adresem: http://bezpiecznechwilowki.pl/chwilowki-od-18-lat/. Za każdym razem, gdy będziesz potrzebował gotówki, możesz wnioskować o jej przyznanie w innej firmie. To lepsze rozwiązanie niż pozwolenie, aby każdego dnia rosły odsetki od niespłaconych należności.
Nadesłał:
rankomat.pl
|
Komentarze (0)