Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Studencie! Wakacje się kończą - wykorzystaj resztę wolnego czasu na taniec!

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że ponad 90% z nas przywiązuje duże znaczenie do wyglądu zewnętrznego. Dlatego, zamiast bezproduktywnego „leżenia na plaży”, zadbajmy we wrześniu o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie.

Już za miesiąc skończą się wakacje, a po nich rozpocznie się zwyczajne, rutynowe życie. Warto teraz podsumować ostatnie miesiące i rozpocząć coś zupełnie nowego, aby wkroczyć w kolejny rok akademicki z pokładami niezbędnej energii i zapału.

Większość z nas spędzała urlop na beztroskim leniuchowaniu na plaży, ciągłym podjadaniu różnych słodkości i innych wakacyjnych „specjałów”. Po takiej dawce niezdrowego trybu życia, dochodzimy do wniosku, że wcale nie wypoczęliśmy, a wręcz przeciwnie – czujemy się zmęczeni i kompletnie bez sił. Wakacyjny urlop, który miał naładować nasze baterie na następne kilka miesięcy, okazuje się zmarnowanym czasem. Jeśli ten scenariusz jest odzwierciedleniem także Twoich tegorocznych wakacji, nie martw się, bo zostało jeszcze trochę czasu na nadrobienie zaległości. Wystarczy już od września zacząć się ruszać!

Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem nie tylko na poprawę sylwetki i pozbycie się napięcia wynikającego z powrotu do szarej rzeczywistości, ale również świetną zabawę i naładowanie pozytywną energią. Pozwala także na nawiązanie nowych znajomości. Taniec jest jedną z najprzyjemniejszych form ruchu, szczególnie dla wakacyjnych leniuchów, którzy chcą połączyć relaks ze spalaniem kalorii.

- Tańczyć może niemal każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycje fizyczną. Dzięki tej formie ćwiczeń, poprawiamy swoje samopoczucie, pamięć i redukujemy nadmiar stresu. Po takiej dawce endorfin, jaką dostajemy na tanecznym treningu, możemy być pewni, że po wakacjach wrócimy pełni życia i gotowi na realizacje wszystkich wcześniej założonych celów – mówi Marta Nemś z Centrum Tańca Ananday w Krakowie.
To oczywiście, tylko kilka zalet zajęć tanecznych. Według badań klinicznych, regularny wysiłek znacznie obniża ryzyko chorób sercowych oraz miażdżycy. Jest również doskonałą formą leczenia nadciśnienia, problemów z cholesterolem, krążeniem krwi, czy niewydolności serca. Dbajmy o siebie już w trakcie szkoły i studiów, a unikniemy w przyszłości poważnych problemów zdrowotnych!

Klaudia GnylaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Tańca Ananday
http://www.ananday.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »