Gospodarka » Przemysł

Sukces nowych targów HydroSilesia i ExpoLAB

Premierowe targi w Expo Silesia zgromadziły ponad 100 wystawców i z całej Europy i 2,5 tysiąca zwiedzających.

W dniach od 4 do 6 listopada w Expo Silesia odbyły się dwie premierowe wystawy: Targi Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia oraz Targi Analityki, Techniki i Wyposażenia Laboratorium ExpoLAB, które zgromadziły w sosnowieckiej hali wystawienniczej ponad 100 wystawców. Reprezentowali oni m.in.: Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Danię. Targi odwiedziło około 2,5 tysiąca osób.

- Nasze targi laboratoryjne są drugimi w Polsce o tej tematyce.  W województwie śląskim, najbardziej uprzemysłowionym regionie w kraju, gdzie znajduje się bardzo dużo placówek tego typu, wystawa odbyła się po raz pierwszy – podkreśla Agnieszka Stec-Gadomska, menadżer targów ExpoLAB w sosnowieckim ośrodku targowym.
Targom ExpoLAB towarzyszyły: jubileuszowa konferencja polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej „Diagnostyka laboratoryjna wczoraj, dziś i jutro” oraz konferencja chemiczno-środowiskowa pod patronatem Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN.

Wystawcy zaprezentowali na targach aparaturę i wyposażenie laboratoryjne, a także nowoczesne technologie i innowacyjne badania.

Na wystawie HydroSilesia obecne były firmy będące dystrybutorami sprzętu oraz technologii bezwykopowych, a także wykonawcy tradycyjnych napraw kanalizacji; technologii i sprzętu do usuwania osadów ściekowych; technologii uzdatniania wody, a także producentów (np. wodomierzy, pomp czy armatury).

W ramach targów odbyła się konferencja „Hydrointegracje”, konferencja „Jak zmniejszyć  straty wody w Wodociągach i rozbieżności w spółdzielniach mieszkaniowych, dzięki dokładnym pomiarom i zastosowaniu odczytu radiowego” oraz seminarium dla beneficjentów Funduszu Spójności, którego organizatorem były gminy Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza .

Ponadto podczas targów Hydrosilesia, Śląski Klaster Wodny, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, ExpoSilesia, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw zorganizowały konferencję prasową. Dziennikarzami spotkali się: Bernard Błaszczyk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska; Jarosław Kania – prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów; Michał Czarski – przewodniczący Śląskiego Klastra Wodnego; Marek Gromiec – przewodniczący  Prezydium Krajowej Rady Gospodarki Wodnej.

- Na Górnym Śląsku korzystamy w 80 procentach z wód powierzchniowych, pozostałe 20 procent, to wykorzystywanie wód głębionych. Zróżnicowanie jest tak duże ponieważ wody głębinowe powinny jeszcze służyć następnym pokoleniom, dlatego takie targi jak te w Expo Silesia, to ważne wydarzenie – podkreślał Jarosław Kania.

Dodatkowo prof. Stanisław Witczak przedstawił prezentację Światowego Kongresu Hydrogeologicznego 2010, organizowanego przez Fundację Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Wydarzenie to będzie miało miejsce po raz pierwszy w Polsce, a przyszły rok, będzie rokiem jakości wody.

Biuro Prasowe KolporteraRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Expo Silesia
http://exposilesia.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »