Motoryzacja » Jednoślady

Sukcesy Wavelo i plany rozwoju systemu

Sukcesy Wavelo i plany rozwoju systemu
Zobacz więcej zdjęć »
Operator krakowskich jednośladów 4G nie zwalnia tempa w wakacje i szykuje zmiany.

Pierwsza stacja sponsorska rowerów miejskich w Krakowie, rozwój programu Wavelo dla Firm, plany stacji mobilnych w różnych częściach miasta i rozbudowa systemu. Operator krakowskich jednośladów 4G nie zwalnia tempa w wakacje i szykuje zmiany.

Krakowskie rowery miejskie co miesiąc rejestrują rekordy użytkowania. Ostatni padł 18 lipca br. W ciągu jednego dnia odnotowaliśmy w systemie 6691 wypożyczeń Wavelo, co przełożyło się na 25600 kilometrów i ponad 2600 przejechanych godzin. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że system się sprawdza, a krakowianie coraz częściej i chętniej korzystają z naszych jednośladów – mówi Marcin Jeż, dyr. ds. Inwestycji i Rozwoju BikeU.

To, że system nie tylko działa dobrze, ale i jeszcze pozwala miastu zarabiać, a także przyczynia się do zwiększenia liczby użytkowników regularnie korzystających z rowerów, zauważają również inni Zamawiający, którzy – tak jak Rzeszów czy Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot – rozważają wprowadzenie u siebie podobnych innowacyjnych rozwiązań. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl za wzór stawia właśnie krakowskie nowoczesne rowery czwartej generacji.

System Wavelo dysponował do niedawna ofertą 151 stacji oraz flotą 1500 rowerów. Operator jednak na tym niewww.wavelo.pl. Wybierając miejsce dla stacji jak zawsze współpracowaliśmy z miastem i ich wytycznymi co do terenów publicznych, ale również wzięliśmy pod uwagę głosy mieszkańców, otrzymane mailowo oraz na naszych profilach społecznościowych. Dziękujemy za wszystkie sugestie i wiadomości, zaangażowanie użytkowników przekonuje nas, że Wavelo to faktycznie system wszystkich krakowian – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu.      

Nowe stacje na Czyżynach to dopiero początek rozwoju Wavelo. Następnym krokiem, jaki operator planuje, to powiększenie obszaru systemu i wprowadzenie stacji mobilnych.      Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnieszszka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »