Dom » Budownictwo
SunGuard SN 7035 – nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami
Zobacz więcej zdjęć » |
Duże przeszklenia, charakterystyczne dla wielu współczesnych budynków, prezentują się bardzo efektownie i zapewniają wnętrzom doskonały dostęp światła dziennego. Jednak mogą mieć też poważną wadę – narażają pomieszczenia na przegrzewanie. Tymczasem obowiązujące przepisy nakazują ograniczenie przepuszczalności energii z promieniowania słonecznego do maksymalnego poziomu 35%. Firma Guardian wyszła naprzeciw wymogom odbiorców oraz nakazom ustawodawców i stworzyła szkło SunGuard SN 70/35, wyróżniające się bardzo wysoką selektywnością i wartością współczynnika g poniżej 0,35.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Na początku tego roku zaostrzeniu uległy przepisy Prawa Budowlanego, dotyczące ilości energii słonecznej przedostającej się przez okna do wnętrza budynków. Nowy standard przewiduje, że do pomieszczeń może dostać się nie więcej niż 35% energii z promieniowania słonecznego. Obecnie maksymalna wartość współczynnika g (tzw. Solar Factor) wynosi zatem 0,35, natomiast wcześniej było to aż 0,50. Powyższa zmiana
w przepisach podyktowana została koniecznością zmniejszenia ryzyka przegrzewania się pomieszczeń w budynkach z dużymi przeszkleniami, a tym samym – poprawy komfortu życia i pracy osób przebywających w takich wnętrzach i zmniejszenia zużycia energii zużywanej przez urządzenia chłodzące. Branża szklarska musi więc dostosować się do nowych przepisów i tak udoskonalić swoje wyroby, aby skutecznie ograniczały one przepływ szkodliwego promieniowania, a zarazem zapewniały doskonały dostęp do światła słonecznego. Oba te kryteria spełnia SunGuard SN 70/35 – najnowsze szkło firmy Guardian, które zaprezentowane zostało podzas tegorocznych targów Glasstec.
Najwyższe normy i jakość
SunGuard SN 70/35 firmy Guardian to szkło, które doskonale sprawdzi się na fasadach budynków i wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie wielkopowierzchniowych przeszkleń. Jego zaletami są: duża przepuszczalność światła (powyżej 70%), idealne odwzorowanie kolorów, a przede wszystkim wysoka selektywność. SunGuard SN 70/35 to jedyne tego typu szkło na rynku, które oferuje selektywność (czyli relację przepuszczalności światła LT=70,5% do transmisji energii g=34,9%) na rewelacyjnym poziomie powyżej 2 (dla budowy 4|-16a-4). Niezwykle istotne jest, że dotychczas taką wartość można było otrzymać tylko poprzez zastosowanie potrójnej warstwy srebra, tymczasem w przypadku nowego produktu firmy Guardian wystarczyły jedynie dwie warstwy! Warto podkreślić również, że Guardian zawsze potwierdza współczynnik g swoich produktów zgodnie z normą PN-EN 410, a nie według niemieckiej DIN, gdzie inaczej liczona wartość g jest niższa.
Standardy Guardian – surowsze niż przepisy
Szkło SunGuard SN 70/35 nie tylko spełnia surowe kryteria obecnie obowiązujących przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, ale dostosowane jest również do przepisów, które wejdą w życie za dwa lata. O jakich warunkach technicznych mowa? W tradycyjnym zestawie dwuszybowym współczynnik Ug=1,0 (W/m2K) pomaga osiągnąć, obowiązujący od 1 stycznia 2014 roku, współczynnik Uw≤1,3. W przypadku szkła SunGuard SN 70/35, przy zastosowaniu odpowiedniej ramki międzyszybowej i profilu okiennego ten ostatni parametr może być jeszcze niższy i wynieść Uw≤1,1 dla określonych rozmiarów. Dzięki temu osiągnąć można wynik zgodny z przepisami, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 roku. Dodatkowo, SunGuard SN 70/35, poza standardową opcją, wybrać można również w wersji do hartowania, a także jako bezpieczne i dźwiękoizolacyjne szkło laminowane.
Nowe szkło powlekane jest już dostępne w darmowym programie Konfigurator, z którego skorzystać można pod adresem:
http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm
Więcej szczegółów na stronie internetowej www.sunguardglass.pl oraz www.guardian-czestochowa.com
Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp. jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.
Nadesłał:
flypr
|
Komentarze (0)