Technologie » Telekomunikacja

Sunrise, szwajcarski operator telekomunikacyjny, od marca startuje z pierwszym komercyjnym wdrożeni

Podczas forum zorganizowanego przez Huawei w ramach Mobile World Congress 2019 (MWC 2019), Olaf Swantee, CEO firmy Sunrise, powiedział, że prace nad wdrożeniem 5G przebiegają płynnie. Sieć 5G, która swoim zasięgiem obejmie ponad 150 miast i wsi w Szwajcarii, zostanie uruchomiona w marcu 2019 r.

Sunrise, jako aktywny uczestnik rynku nowych technologii mobilnych, robi stałe postępy we wczesnej komercjalizacji 5G w Szwajcarii. Już w grudniu 2017 r. operator stworzył nowy model biznesowy oparty na sieci 5G end-to-end od Huawei. Obejmuje on m.in. wirtualną rzeczywistość, panoramiczną transmisję wideo na żywo oraz 12-kanałowe wideo ultrawysokiej rozdzielczości. W paśmie 3,5 GHz przepustowość łącza downlink osiągnęła 3,28 Gb/s. W czerwcu 2018 r. Sunrise zakończył pierwsze krajowe wdrożenie sieci 5G end-to-end, a w listopadzie uruchomił sieć nowej generacji w szwajcarskim ośrodku narciarskim Laax. Obecnie operator dynamicznie rozwija sieć 5G w 150 szwajcarskich miastach i wsiach, która zostanie uruchomiona już w marcu tego roku.

 

Użytkownicy sieci 5G od Sunrise mogę więc liczyć na jeszcze lepsze doświadczenia oraz dostęp do innowacyjnych usług. Dotyczy to np. 5G Air Fiber o przepustowości 1 Gb/s dla usług szerokopasmowego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych oraz usług wideo 4K i 3D. Dzięki technologii 5G Sunrise jeszcze bardziej zwiększy swoją konkurencyjność na rynku B2B i dostarczy przedsiębiorstwom bardziej elastyczne i wydajne usługi komunikacyjne.

 

Huawei to strategiczny partner Sunrise, który oferuje innowacyjne rozwiązania 5G do komercyjnego zastosowania, w tym radiową sieć dostępową, sieć transportową i sieć bazową.

 

– Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu 5G od Huawei i globalnemu doświadczeniu firmy we wdrażaniu tej technologii, jesteśmy pewni, że zapewnimy naszym klientom najlepsze doświadczenia i staniemy się dostawcą technologii 5G numer jeden w Szwajcarii – powiedział Olaf Swantee, CEO Sunrise.

 

***

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój oraz strategii zorientowanej na klienta, a także otwartemu partnerstwu, tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Ponad 180 tys. pracowników Huawei jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i w całości jest własnością pracowników.

 

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.huawei.com lub śledź nas na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

https://www.youtube.com/Huawei

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Adam Tyszkiewicz

account manager

Multi Communications

e-mail: adam.tyszkiewicz@multipr.pl

tel: +48 604 089 930

Piotr Boiwka

junior account executive

Multi Communications

e-mail: piotr.boiwka@multipr.pl

tel: +48 728 508 443

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Tomek 2019-03-27 14:07:22

    Można tylko Szwajcarii pozazdrości sposobu zarządzania państwem. Może u nas kiedyś też tak będzie.

  • avatar
    ~Markos 2019-03-23 17:08:58

    Powinniśmy iść śladem Szwajcarii i równie szybko wprowadzać nowe technologie. Kraj uznawany za jeden z lepzych do życia, dlatego że dbają o obywateli, by żyło się jak najlepiej, duży nacisk kładą m.in. na zdrowie i innowacje.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »