Motoryzacja » Samochody

Suzuki SX4-FCV z napędem na ogniwa paliwowe na szczycie G8

Suzuki SX4-FCV z napędem na ogniwa paliwowe na szczycie G8
Zobacz więcej zdjęć »
Suzuki Motor Corporation opracowała projekt samochodu kompaktowego noszącego oznaczenie SX4-FCV, w którym źródłem napędu są ogniwa paliwowe i otrzymała dopuszczenie japońskiego ministerstwa zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury, transportu i turystyki do testów na drogach publicznych.

Firma Suzuki pracuje nad tą technologią wspólnie z General Motors (GM) od roku 2001. Do tej pory za zgodą ministerstwa trzykrotnie testowano na drogach publicznych małe samochody napędzane ogniwami paliwowymi: model MR Wagon-FCV i Wagon R-FCV w październiku 2003 roku oraz ponownie MR Wagon-FCV w grudniu 2004.

Model SX4-FCV charakteryzuje się dobrymi osiągami i własnościami dzięki ogniwom paliwowym o wysokiej wydajności produkcji GM oraz wysokociśnieniowemu (70 MPa) zbiornikowi wodoru konstrukcji Suzuki, a także kondensatorowi, który odzyskuje energię przy hamowaniu i wykorzystuje ją podczas przyspieszania, wspomagając w ten sposób pracę ogniw. Suzuki planuje testy modelu SX4-FCV na drogach publicznych z zamiarem wykorzystania ich wyników w pracach nad dalszym rozwojem konstrukcji pod kątem opracowania modelu przeznaczonego do sprzedaży.

Model SX4-FCV zostanie zaprezentowany podczas szczytu grupy G8 Hokkaido Toyako, który rozpoczyna się 7 lipca.

Dane techniczne modelu SX4-FCV

Ilość miejsc: 5
Długość x szerokość x wysokość: 4 190 mm x 1 730 mm x 1 585 mm
Rozstaw osi: 2 500 mm
Moc ogniw paliwowych: 80 kW
Moc silnika: 68 kW
Paliwo: Wodór pod wysokim ciśnieniem (zbiornik 70 MPa)
Szybkość maksymalna: 150 km/h
Zasięg: 250 kmRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cieja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »