Kultura, sztuka » Kultura

Świat polskiej szlachty. Dzieje ludzi i rodzin - teraz w wersji e-book

Książka „Świat Polskiej Szlachty. Dzieje ludzi i rodzin”, wydana przez Fundację im. XBW Ignacego Krasickiego, jest już dostępna w formie e-booka. Można ją znaleźć m.in. w internetowej księgarni EbookPoint. Publikacja ukazała się w ramach projektu Niepodległa.

Publikacja zawiera kilkadziesiąt sylwetek przedstawicieli polskiej arystokracji i ziemiaństwa, którzy odcisnęli swoje piętno na polskiej historii. Są wśród nich postaci znane, ale także dzisiaj niemal zapomniane.

Autorzy, Marcin Rosołowski i Arkadiusz Bińczyk, przybliżyli twórców nowoczesnej bankowości, pionierów niezależnej prasy, prekursorów organizacji pozarządowych, a także założycieli bibliotek i muzeów.. Wśród postaci, którym poświęcono eseje, są przedstawiciele znanych rodów – m.in. Czartoryskich, Radziwiłłów, Sobańskich, Krasickich, Lubomirskich i Potockich. Znaleźć można jednak szkice o rodzinach zapomnianych lub mniej możnych, w tym Bonerów i Abakanowiczów.  Co ciekawe, swoje miejsce w pracy mają postaci, które – choć zajmowały się światem polskiej szlachty – wcale nie były szlacheckiego pochodzenia, z jezuitą Kasprem Niesieckim na czele.

Patronem projektu e-booka są Fundacja XX. Czartoryskich i Fundacja Trzy Trąby. Wydanie wersji papierowej książki „Świat polskiej szlachty. Dzieje ludzi i rodzin” wsparły, obok Fundacji XX. Czartoryskich, portal RaportCSR.pl, Galeria Delfiny oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie.

E-booka można znaleźć pod adresem księgarni internetowej EbookPoint­, w popularnych formatach .azw3, .epub oraz .mobi

https://ebookpoint.pl/ksiazki/swiat-polskiej-szlachty-dzieje-ludzi-i-rodzin-marcin-rosolowski-arkadiusz-binczyk,s_00ij.htm

Książkę w wersji papierowej znajdziemy w dobrych księgarniach internetowych.

·        Recenzja książki

Zachęcamy też do przeczytania recenzji książki, piórem dr hab. Lecha Królikowskiego, profesora akademickiego, autora kilkunastu książek historycznych, działacza samorządowego, wieloletniego prezesa Towarzystwa Miłośników Warszawy.

 

Świat nietuzinkowych bohaterów, którzy tworzyli historię Polski
https://polskatimes.pl/swiat-nietuzinkowych-bohaterow-ktorzy-tworzyli-historie-polski/ar/c15-14726298

 

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego powstała w 2018 r. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem w kraju i zagranicą polskiej kultury i sztuki, ochrona dóbr kultury
i dziedzictwa narodowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »