Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

„Świat przyjazny dziecku” coraz większy

„Świat przyjazny dziecku” coraz większy
Zobacz więcej zdjęć »
Komitet Ochrony Praw Dziecka ogłosił wyniki XI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”. Przyznano 31 nagród głównych oraz 35 wyróżnień dla produktów i usług wartościowych z punktu widzenia rozwoju dzieci.

Kapituła XI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku" wybrała najlepsze produkty i usługi 2013 roku. Wyróżnienia otrzymały te, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny i wrażliwość estetyczną dziecka. Zgłoszenia konkursowe oceniane były w kategoriach: bezpieczeństwo dziecka; dom; dziecko w szkole; kultura; miejsce przyjazne dziecku; zabawki; zdrowie oraz dziecko i Internet. W tegorocznej edycji szczególnie dużo nagród i wyróżnień jurorzy przyznali w kategorii kultura.

„Wygrani w kategorii kultura to niezwykle wartościowe i praktyczne książki, takie jak „Spaceruj z dzieckiem! 30 pomysłów na spacer w Warszawie" wydawnictwa Sierra Madre" - powiedziała Mirosława Kątna, Przewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD, członek Kapituły. „W tym roku główną nagrodę zdobyła też audycja radiowa „Dzieciaki na luzie" Akademickiego Radia LUZ. Łącznie w tej kategorii przyznaliśmy 12 nagród głównych i 14 wyróżnień. Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie Kulturą i z radością powitaliśmy w składzie jury konkursu wybitnego eksperta w dziedzinie kultury - znakomitą wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów - Kayah".

Do XI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku" zgłoszono 91 produktów, usług oraz interesujących miejsc, przeznaczonych dla najmłodszych. Kapituła przyznała 31 nagród głównych, a także 35 wyróżnień. Wybrane produkty, usługi i miejsca będą mogły być oznaczone symbolem „Świat przyjazny dziecku", co pomoże rodzicom zdecydować o wyborze bezpiecznych, wspierających rozwój dziecka zabawek czy akcesoriów dla maluchów. „Zamiast szukać podpowiedzi na forach internetowych, każdy rodzić może zajrzeć na stronę www.kopd.pl, gdzie co roku prezentujemy wyniki konkursu i wybrać artykuły, które kształtują wrażliwość estetyczną i zdolności poznawcze dziecka" - dodaje Mirosława Kątna. „Dodatkowo są bezpieczne w użytkowaniu i dostosowane do wieku dzieci oraz pełnią rolę edukacyjną".

Konkurs Świat przyjazny dziecku jest ogólnopolskim projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Powstał w 2002 roku w celu propagowania idei artykułów i miejsc, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój poznawczy społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.

Zgłoszenia XI edycji konkursu oceniała Kapituła w składzie:
• Artur Barciś - aktor, reżyser,
• Anna Chrostowska-Buzun - psycholog dziecięcy,
• Profesor Adam Frączek - były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie,
• KAYAH -wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych, polskich artystów,
• Mirosława Kątna - Przewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD,
• Magdalena Kordaszewska - twórca portalu zabawkowicz.pl,
• Magdalena Łazarkiewicz - reżyser filmowy, teatralny, telewizyjny, scenarzysta,
• Robert Myśliński - autor bajek „Siedem Supełków". Wspólnie z żoną, Dorotą Zawadzką, pisze książki i organizuje spotkania oraz wykłady,
• Magdalena Stachowiak - pedagog i Szef Zespołu PR i Pozyskiwania Środków KOPD,
• Profesor Mieczysław Wasilewski - wykładowca ASP,
• Anna Wakulak - redaktor naczelna „Świata Zabawek",
• Dorota Zawadzka - psycholog rozwojowy, telewizyjna „Superniania".

Więcej informacji oraz listę przyznanych nagród i wyróżnień znaleźć można na stronie: http://www.kopd.pl/wyniki/ od 26 kwietnia br. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się jesienią 2013 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »