Motoryzacja » Transport

Symbol bogactwa i zamożności

Co nam się kojarzy z pieniędzmi i luksusem? Swoistym symbolem zamożności jest jacht. Jest to pojazd mechaniczny, niezwykle drogi i luksusowy znany większości z nas z hollywodzkich produkcji. Na jachty z najwyższej półki stać tylko nielicznych, tych najbogatszych.

Jachtem nazywamy jednostkę pływającą o napędzie żaglowym lub motorowym. Pojazd ten wykorzystywany jest w celach turystycznych, rekreacyjnych, do uprawiania sportu, do celów szkoleniowych lub reprezentacyjnych.

Mało kto wie, że to właśnie Polska jest jednym z większych producentów luksusowych jachtów sprzedawanych za granicę. W naszym kraju znajdują się liczne firmy, które zajmują się produkcją tego typu pojazdów z najwyższej półki. Rozróżniamy dwa typu jachtów. Pierwszy z nich to jednostki żaglowe, drugie motorowe. Jacht żaglowy to taki, którego głównym lub jedynym napędem są żagle, zaś motorowy napędzany jest przez silnik mechaniczny. Często bywa błędnie nazywany motorówką.

Sprzedaż jachtów motorowych prowadzi wielu polskich producentów. W Polsce powstają jachty wysokiej jakości, o wysokich walorach estetycznych. Do ich produkcji użyte są elementy z najwyższej półki. Wysoka jakość niestety idzie w cenę. Sprzedaż jachtów motorowych to droga inwestycja. Ekskluzywne jachty są przejawem prestiżu i zamożności. Cena jachtów nowo wyprodukowanych o wysokim standardzie to koszt kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Modele mniej ekskluzywne o niższym standardzie i używane można już dostać za kilka tysięcy złotych. Cena za jacht popularnie nazywany „motorówką” zależy przede wszystkim od jej wielkości oraz wieku i stanu.

Co ciekawe na polskich jeziorach i zalewach można spotkać się z mniejszymi i oczywiście tańszymi wersjami jachtów znanych z zagranicznych filmów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »