Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

System CoolSculpting™ firmy Zeltiq gwarancją niezawodności i bezpieczeństwa

System CoolSculpting™ firmy Zeltiq gwarancją niezawodności i bezpieczeństwa
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenie CoolSculpting™ firmy Zeltiq jako jedyne na świecie zostało zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy.

To ważna informacja w kontekście licznych nadużyć, jakich dopuszczają się producenci i użytkownicy urządzeń nieposiadających odpowiednich certyfikatów, a co za tym idzie – niebezpiecznych dla pacjentów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

U podstaw kriolipolizy leży apoptoza, czyli kontrolowana naturalna śmierć komórek w wyniku ekspozycji na zimno. Czynnikami kluczowymi bezpiecznego przebiegu zabiegu oraz właściwych jego efektów są czas trwania oraz temperatura chłodzenia i stopień tajania skóry. Warto pamiętać, że na rynku medycyny estetycznej stosowane są różne urządzenia do zabiegów tzw. „kriolipolizy”, które nie posiadają żadnych certyfikatów, w tym nawet certyfikacji CE na urządzenie medyczne.

W wielu krajach, w tym niedawno w Hiszpanii, sąd wykazał nadużycia związane z wykorzystaniem zarejestrowanych w Europie patentów należących do MGH i przeznaczonych do wyłącznego użytku firmy Zeltiq. Firmy konkurencyjne oferując swoje urządzenia powołują się zarówno na badania, jak i na certyfikat FDA dla kriolipolizy, tymczasem należy stanowczo podkreślić, iż jest on wydany na konkretne urządzenie (CoolSculpting™, wcześniej ZELTIQ), a nie na metodę kriolipolizy. Sytuacja ta odzwierciedla po prostu zasady działania znanej z rygorystycznych przepisów FDA, która wydaje certyfikat nie na badanie medyczne, lecz na konkretny sprzęt. Jej pozytywna opinia jest słusznie uznawana za wyznacznik jakości i tym samym potwierdzenie braku negatywnego wpływu danego urządzenia na zdrowie.

System CoolSculpting™ jest wciąż produktem unikalnym, podlegającym stałej weryfikacji i udoskonalaniu. Sama kriolipoliza została odkryta przez dwóch dermatologów, dr med. Dietera Mansteina oraz dr med. Roxa Andersona z Wellman Center of Photomedicine przy Massachusetts General Hospital, placówce dydaktycznej Harward Medical School w Bostonie. Liczne badania kliniczne mające na celu wyłonienie bezpiecznej i skutecznej metody redukcji tkanki tłuszczowej były przeprowadzane we współpracy z firmą Zeltiq Aesthetics, producentem urządzenia CoolSculpting™. Właśnie dlatego CoolSculpting™ jako jedyne urządzenia na świecie posiada patent do zabiegów kriolipolizy przyznany przez Wellman Center of Photomedicine. W konsekwencji oznacza to, że wszystkie dotychczasowe amerykańskie badania kliniczne na temat kriolipolizy przeprowadzane były przy zastosowaniu tego właśnie urządzenia.

W Polsce jedynym dystrybutorem urządzeń CoolSculpting™ jest firma OPTOPOL Handlowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ad rem Public Relations

Komentarze (1)

  • avatar
    ~renia 2013-09-30 20:56:02

    ja robiłam ten zabiehg i jest naprawde mega. 0 4 cm mniej w pasie i juz planuje kolejne przylozenie. jak cos, to robilam w kraku na kazimierza w osrodu medycznym. ich moge z całego seca polecic :)))


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »