Gospodarka » Przemysł

Systemy nawilżania powietrza w przemyśle - co warto wiedzieć?

Systemy nawilżania powietrza w przemyśle - co warto wiedzieć?
Zobacz więcej zdjęć »
Systemy nawilżania powietrza odgrywają niezwykle ważną rolę w zakładach przemysłowych. W praktyce mowa nie tylko o zapewnieniu ich pracownikom odpowiednich warunków do pracy, ale również dbaniu o jakość produkcji czy też zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Co warto wiedzieć o nowoczesnych systemach nawilżania powietrza? Sprawdźmy!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

  1. Systemy nawilżania powietrza - klucz do sukcesu
  2. Nawilżanie powietrza w pomieszczeniach i nie tylko


Systemy nawilżania powietrza - klucz do sukcesu

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed zaawansowanymi systemami nawilżania powietrza jest sprawowanie kontroli nad poziomem jego wilgotności. Ponadto w zakładach produkcyjnych czy też zakładach przemysłu drzewnego są instalowane z myślą o dostarczaniu do powietrza odpowiedniej ilości wilgoci. Powód? Jest to niezbędny krok na drodze do zagwarantowania prawidłowej zawartości wilgoci w powietrzu, co przekłada się na spełnienie wymagań procesów pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Nawilżacze powietrza mogą działać na różne sposoby. Wiele zależy od rodzaju obiektu, w którym zostaną zamontowane, jak również warunków, w których systemy nawilżania powietrza powinny działać bez zarzutu.

Warto mieć na uwadze to, że nawilżacz powietrza wykorzystywany do celów przemysłowych może występować w dwóch wariantach. W przypadku pierwszego mamy do czynienia z nawilżaniem kanałowym, natomiast w drugim - nawilżaniem w pomieszczeniu.

Co ważne, nieustannie monitorowanie wilgotności powietrza, jak również jego temperatury jest niezbędne do tego, aby m.in. procesy produkcyjne mogły przebiegać bez zarzutów. Zyskuje na tym jakość produktów, jak również wydajność pracy osób obsługujących poszczególne stanowiska.



Nawilżanie powietrza w pomieszczeniach i nie tylko

Przemysłowe nawilżacze powietrza mogą być przystosowane do montażu w pomieszczeniach. W praktyce mowa o takich jak m.in. drukarnie, zakłady produkujące urządzenia elektronie i wszystkich tych, gdzie wysoka energia cieplna jest na porządku dziennym. 

Z pomocą nowoczesnych systemów można m.in. ograniczać nadmiar ciepła, co jest możliwe dzięki zastosowaniu chłodzenia adiabatycznego. Ponadto ich instalacja to duży krok w stronę zapobieganiu wyładowaniom elektrostatycznym, jak obniżenia ryzyka wysuszenia produktów.

Nie bez znaczenia pozostaje również rola nawilżaczy w systemie wentylacyjnym. To nic innego jak nawilżanie kanałowe, które wielu specjalistów i nie tylko, zna pod nazwą AHU - Air Handling Unit. W tym przypadku w grę wchodzi montaż nawilżacza powietrza w instalacji wentylacyjnej. Za jego pośrednictwem dostarcza się odparowaną wodę do strumienia powietrza. Znajduje on swoje zastosowanie w większych obiektach, w tym m.in. szpitalach czy biurowcach.


Źródło: pixabay.com

Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »