Kultura, sztuka » Kultura

Szamani w albumie

Szamani w albumie
Zobacz więcej zdjęć »
"Szamani euroazjatyccy" - nowa książka Mihály Hoppála to skarbiec wiedzy na temat szamanizmu.

Wydany przez Iskry album „Szamani eurazjatyccy” jest skarbcem wiedzy na temat szamanizmu, wzbogaconym o ponad pięćset unikatowych zdjęć. Autor albumu Mihály Hoppál, na co dzień dyrektor Etnograficznego Instytutu Badawczego Węgierskiej Akademii Nauk, zgłębia szamanizm, przywołując historię, zaglądając w środek obrzędów, przyglądając się szamanom i ich społecznościom.

Potęga tradycji, misterium transu, duchowe bogactwo to tylko niektóre z wymiarów zjawiska, które przetrwało najtrudniejsze lata ideologicznego nacisku. Co sprawia, że zmieniają się władcy, granice polityczne, cały świat, a szaman w dalszym ciągu wzbudza szacunek, wskazuje drogę, łączy z duchami?

Mihály Hoppál od dziesięcioleci zajmuje się szamanizmem wśród ludów syberyjskich; był wielokrotnie wybierany na prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Szamanizmu. W ciągu ubiegłej dekady, kiedy można było swobodniej prowadzić badania terenowe na Syberii i w Chinach, wielokrotnie odwiedził pielęgnujących dawne tradycje szamanów. Jest autorem licznych filmów dokumentalnych oraz kilku tysięcy zdjęć.

Fragment książki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »