Kultura, sztuka » Kultura

„Szewc Dratewka” – teatralna przygoda w Galerii Łomianki

„Szewc Dratewka” – teatralna przygoda w Galerii Łomianki
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie zadania będzie miał do wykonania Szewczyk Dratewka, aby móc poślubić piękną królewnę, uwięzioną przez złą czarownicę? Czy uda mu się osiągnąć wymarzony cel? Dowiedzą się tego dzieci, które w najbliższą sobotę 6 sierpnia zasiądą przed teatralną sceną w podwarszawskiej Galerii Łomianki!

Barwne dekoracje, ożywiane głosem i grą aktorską lalki oraz pełna niespodziewanych zwrotów historia czekają na uczestników kolejnego „Spotkania z teatrzykiem” w Galerii Łomianki. W sobotę 6 sierpnia mali widzowie wraz z aktorami przeniosą się do świata baśni Janiny Porazińskiej pt. „Szewc Dratewka”. Oparta na podaniach ludowych opowieść, która zostanie odegrana na teatralnej scenie, przybierze nowy kształt i zaskoczy małych widzów. Nie zabraknie również czarownicy, smoka i pięknej księżniczki!

Podczas przedstawienia teatru lalek mali widzowie wyruszą w podróż do bajkowej i pełnej magii krainy. Tytułowy bohater, aby uwolnić księżniczkę, będzie musiał wykonać zadania wyznaczone przez złą czarownicę. Z pomocą nieustraszonemu Dratewce przyjdą mali przyjaciele, którym wcześniej wyświadczał przysługi. Spektakl to powrót do baśniowej klasyki, a forma przedstawienia na pewno przemówi do wyobraźni dzieci.

Przedstawienie pt. „Szewc dratewka” odbędzie się w ramach bezpłatnego cyklu pt. „Spotkania z teatrzykiem”. Co miesiąc przed teatralną sceną w Galerii Łomianki mali widzowie razem z rodzicami mogą oglądać zabawne i pouczające spektakle. W ramach cyklu, w kolejnych miesiącach będzie można obejrzeć:

·       3 września – „Czarne i białe” – spektakl utrzymany w konwencji Kabaretu Starszych Panów

·       1 października – „Marionetkowe show Clowna Pinezki”

·       5 listopada – „Baśń o sobotniej nocy”.

Dla uczestników przewidziano również konkurs. Podczas każdego wydarzenia można zdobyć pieczątkę w specjalnym folderze. Każde dziecko, które zbierze minimum 3 pieczątki potwierdzające obecność na teatralnym spotkaniu, otrzyma specjalną nagrodę.

Spektakl teatralny pt. „Szewc Dratewka” odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w Galerii Łomianki przy ulicy Brukowej 25 w Łomiankach koło Warszawy. Przedstawienie zostanie wystawione dwukrotnie – o godzinie 13.00 oraz o godzinie 16:00. Wstęp wolny!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »