Rozrywka » Turystyka
Szlakiem historii Góry Kalwarii
Koniecznie trzeba poświęcić miejsce zamkowi w Czersku, który był w posiadaniu Książąt Mazowieckich, choć liczne badania archeologiczne wskazują, że osadnictwo w Czersku rozpoczęło się o wiele wcześniej. Dziś między zachowanymi murami zamkowymi dobywają się turnieje rycerskie, kiermasze, jarmarki, koncerty i festyny. W centrum miasta stoi klasycystyczny ratusz, a kilkaset metrów dalej zabytkowy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Miejscami upamiętniającymi historię Góry Kalwarii są także dom modlitwy żydowskiej i dwór cadyka oraz Dawne Kolegium Pijarów. Wszystkie obiekty zostały objęte ochroną ze względu na przynależność do dziedzictwa kulturowego. Całkiem na uboczu znalazł się wieczernik na Mariankach, wokół którego powstaje dom pielgrzyma. Kilka wieków temu było to szczególne miejsce, w którym duchowni i wierni poszukiwali ukojenia duszy oraz spokojnej przestrzeni do modlitwy. Tradycja wciąż jest kontynuowana, do dziś trafiają tu chrześcijanie oddający się refleksji i kontemplacji.
Kolejny, znaczący obiekt historyczny pojawia się w Brześcach i jest to dworek z XVIII wieku. Jeśli zdecydujesz się tu przyjechać na przykład rowerem, zwróć uwagę na unikatowy zegar słoneczny, który powstał na bazie kamiennej kuli. Widok niecodzienny, w Polsce były tylko 3 takie zegary, ostatni zachował się w Brześcach.
Relaksując się w gminie Góra Kalwaria, wzbogać swoją wiedzę i odwiedź pojawiające się tu zabytki. Więcej rzetelnych informacji o zabytkach Góry Kalwarii znajdziesz na stronie www.tarczyn.biz.
Nadesłał:
tarczyn.biz
|
Komentarze (0)