Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Szlakiem muzeów regionu tarczyńskiego

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co kryją niewielkie muzea, które gdzieś porozrzucane w małym gminach niosą ze sobą całkiem duże sekrety? Letnie podróże to doskonała okazja, aby poznać regionalne muzea, w których możesz zobaczyć całkiem interesujące eksponaty o ogromnym znaczeniu historycznym.

Portal www.tarczyn.biz ujawnia niewielkie i mało znane centra kulturalne, czasami prowadzone przez prywatnych właścicieli. To właśnie w nich znajdują się cenne eksponaty, które są chlubą regionu, a Tobie dają szansę na odkrycie nieco już zakurzonych, ale jakże znaczących tajemnic wiejskich regionów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Proponujemy odwiedziny 6 ważnych ośrodków kulturowych, które mieszczą się w sąsiedztwie podwarszawskiego proletariatu. Pierwszy przystanek to Konstancin - Jeziorna i  "MuBaBaO"  - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, które zaprasza do magicznego świata dziecięcych fantazji. Następnie podążaj w kierunku Muzeum Papiernictwa, które proponuje interaktywną wycieczkę rozpoczynającą się w Chinach - kolebce papieru, a kończącą się na zwiedzaniu starej konstancińskiej fabryki papieru, która niegdyś zapatrywała w ten materiał pół Polski. W Konstancinie ukryło się jeszcze jedno, tym razem prywatne muzeum - Villa le Fleur, które  prowadzone jest polskiego milionera - Marka Roflera, który z zamiłowania do sztuki zgromadził eksponaty polskich i zagranicznych artystów.

Pobyt w Górze Kalwarii to okazja do zwiedzenia Muzeum Regionalnego, które zgromadziło dziesiątki archiwalnych dokumentów, militaria, gabloty pełne kolekcji zwierząt, tradycyjne rękodzieło oraz wyroby rzemieślnicze. Na zewnątrz budynku rosną stare i egzotyczne gatunki roślin,  a większość z nich to pomniki przyrody.  W gminie Tarczyn znajduje się zabytkowa Piaseczyńsko- Grójecka Kolej Wąskotorowa, która wciąż wozi pasażerów na wycieczki krajoznawcze. Trudno także ominąć tak ważne miejsce jak Willa "Świt", która była letnim azylem Stefana Żeromskiego, a w której do dnia dzisiejszego znajdują się pamiątki po pisarzu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tarczyn.biz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »