Rozrywka » Turystyka
Szukając magicznych zakątków przyrody
Możesz je zwiedzać, możesz nacieszyć się ich pięknem, lecz nie musisz się zachowywać tak jakbyś wszedł na teren muzeum - cicho i z pokorą. Powinieneś oddać szacunek przyrodzie, która z całych sił stara się przetrwać w nienaruszonym stanie, dając życie swoim mieszkańcom. Dziś zapraszamy Cię na wędrówkę szlakiem podwarszawskich rezerwatów przyrody, które ukryły się w regionie tarczyńskim. Znaczna ich część została zaprezentowana na portalu www.tarczyn.biz.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Łyczyńskie Olszyny są bagiennym rezerwatem, który dzięki swojej niedostępności dla ludzi obfituje w skupiska rzadkich roślin. Raczej nie będziesz miał możliwości wkroczyć w głąb terenu rezerwatu, ale z pewnością uda Ci się uwiecznić wiele okazów na zdjęciach, które staną się wartościową pamiątką podróżniczą.
Do rezerwatu Leśny Łoś dotrzesz, gdy wybierzesz się na dłuższą wyprawę po Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Rosną tam uwielbiane dziś storczyki, których oczywiście nie będziesz mógł zabrać do domu, ale będziesz mógł nacieszyć się ich oryginalną urodą.
W rezerwacie Obory natura stworzyła wyjątkowo malownicze pejzaże, które są atrakcją dla przechodzących wędrowców. Leśne miękkie runo, z którego wydobywają się pokaźnych rozmiarów drzewa i delikatne krzewy.
Jeśli w czasie spacerów lubisz się wspinać, to Skarpa Oborska jest rezerwatem, który powinieneś odwiedzić. Znajdziesz tu stary cmentarz, którego enigmatyczność zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania jednej ze swoich noweli.
Szukając miejsca na majowy piknik zajrzyj do rezerwatu Skarpa Jeziorki, gdzie dumne czeka na podziwianie tulipanowiec, przybyły na tę ziemię aż z Ameryki Południowej. Tulipanowca osłaniają dwuwieczne drzewa, w XIX wieku zasadzone na potrzeby parku dworskiego.
Nadesłał:
tarczyn.biz
|
Komentarze (0)