Zdrowie » Ciało

Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie
Zobacz więcej zdjęć »
Osób, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami jest mnóstwo. Tacy ludzie już niejednokrotnie podejmowali bezskuteczne próby odchudzania, które zwykle kończyły się efektem jo-jo.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niektóre osoby decydują się na życie z otyłością, ponieważ walka ze zbędnymi kilogramami wiąże się przede wszystkim z koniecznością podjęcia wysiłku, a one chciałby nie robić nic i chudnąć. To dlatego, gdy tylko na rynku pojawiły się tabletki na odchudzanie, zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Już tak zostaliśmy „skonstruowani”, że szukamy takich metod, które pozwolą nam na uzyskanie zamierzonego celu, najlepiej bez naszego wkładu własnego. Ale czy jest to możliwe, by tabletki na odchudzanie pozwoliły pozbyć się zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń?

Łatwo przytyć, schudnąć ciężko

Nie da się ukryć, że znacznie łatwiej jest przybrać na wadze niż potem pozbyć się nadmiernego balastu. Po przykład wystarczy przyjść do pierwszego lepszego klubu fitness, gdzie kobiety po zimie zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Sale przeżywają „zatrzęsienie”, bo przecież każdy chce się pozbyć tego, co „urosło”. A urosło sporo, bo… tu batonik, tam hamburger i kebab. I to nierzadko późno wieczorem. A że w zimę ogarnia nas lenistwo, ćwiczyć się nie chce. Stąd pojawiają się nadwyżki energetyczne, które odkładają się w postaci zbędnych kilogramów.

Jak działają tabletki odchudzające?

Tabletki na odchudzanie, już z założenia mają walczyć ze zbędnymi kilogramami. A mogą to robić na dwa sposoby. Jedną z możliwości jest tłumienie apetytu, drugą - przyspieszanie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Dostępne są też środki przeczyszczające, jednakże te nie są polecane ze względu na niepożądane działanie. Okazuje się, że ich nadużywanie może doprowadzić do znacznego zaburzenia tempa przemiany materii i procesów trawienia, co tylko pogorszy efekty odchudzania.

Na odchudzanie - supresanty apetytu

Jak sama nazwa wskazuje - supresanty apetytu to środki, których celem jest zahamowanie nagłego uczucia głodu, które zwykle dopada wszystkie osoby odchudzające, decydujące się na ograniczenie kaloryczności posiłków.

Wśród supresantów apetytu wyróżnia się dwa rodzaje specyfików. Jedne z nich działają poprzez powiększanie swojej objętości w żołądku. Pod wpływem wody pęcznieją, co powoduje, że zaczynają wypełniać znaczną część tego narządu. To zaś oznacza, że nie odczuwamy głodu, lecz czujemy się najedzeni, mimo że zjedliśmy niewiele. Warto podkreślić, że na takiej zasadzie działają wszystkie produkty, które zawierają w swoim składzie błonnik.

Inne supresanty apetytu zawierają w swoim składzie specjalne substancje, których celem jest oszukiwanie mózgu, a dokładniej mówiąc - ośrodku apetytu znajdującego się w podwzgórzu. W efekcie dochodzi do przekształcenia mechanizmu głodu w mechanizm sytości, co sprawia że czujemy się najedzeni, mimo że zjedliśmy niewiele.

Do najbardziej znanych supresantów apetytu zalicza się wszystkie preparaty zawierające „czysty” ekstrakt z Hoodii Gordonii.

Na odchudzanie - spalacze tłuszczu

By pozbyć się zbędnych kilogramów można zażywać tzw. spalacze tłuszczu (znane również jako fat-burnery). Są to preparaty, które zawierają w swoim składzie takie substancje, których celem jest przyspieszenie procesów spalania tłuszczu.

Wśród tabletek na odchudzanie, należących do grupy „spalaczy tłuszczu” największą popularnością cieszą się te, które zawierają L-karnitynę. Jest to substancja, która faktycznie wspomaga te procesy, odpowiadając za transportowanie kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach do mitochondriów. Tam zachodzi proces, który polega na zamianie tłuszczu w energię. Dzięki temu redukowana jest tkanka tłuszczowa, a my tracimy na wadze.

Niektóre tabletki na odchudzanie (głównie są to środki dostępne na receptę) zawierają w swoim składzie orlistat. Jest to substancja, której celem jest zahamowanie działania enzymów trawiennych z grupy lipaz. Dzięki temu tłuszcze nie są wchłaniane do przewodu pokarmowe, a więc nie następuje ich odkładanie. Skuteczność takich specyfików jest dość wątpliwa z tego względu, że odkładający się w tkankach tłuszcz to nie tylko lipidy, ale również węglowodany.

Bezpieczeństwo stosowania tabletek na odchudzanie

Zastanawiające jest, czy regularne przyjmowanie takich tabletek na odchudzanie pozostaje bez wpływu na bezpieczeństwo - zdrowie naszego organizmu. Okazuje się, że nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, po jakie tabletki odchudzające sięgamy. Warto mieć świadomość, że na rynku pojawiają się różne środki, które mogą zawierać bezpieczne lub niedozwolone substancje. O ile stosowanie tych pierwszych nie stwarza żądnych zagrożeń, o tyle łykanie tych drugich może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Trzeba też uważać na te środki odchudzające, które przepisywane są na receptę, ale dostępne są w Internecie. Są one niebezpieczne dla osób, których wskaźnik BMI nie przekracza 30. 

Fot: http://www.hoodiagordoniiplus.com.pl/ 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iza_bela

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »