Technologie » Komputery

Technologia OCR – w jakich branżach się sprawdza?

Technologia OCR – w jakich branżach się sprawdza?
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze do niedawna przeniesienie obrazu pisma na format cyfrowy było niewykonalne. Dziś istnieją programy, które umożliwiają nie tylko konwersję pisma w formacie obrazu na ciąg znaków, ale także wyszukiwanie informacji i edycję danych ze zmodyfikowanych plików. Wszystko za sprawą technologii OCR.
Czym jest ta nowoczesna technologia i dlaczego warto z niej korzystać?


Czym jest technologia OCR i jak działa?

Technologia OCR pozwala rozpoznawać znaki stworzone w postaci graficznej. Specjalistyczny skaner tekstu służący do optycznego rozpoznawania znaków wyodrębnia jednorodne obszary przedstawiające skanowany zapis i przetwarza odebrany sygnał na format umożliwiający przeczytanie przez komputer. Taki plik może być następnie poddawany dowolnej edycji lub archiwizacji

Program pozwala na odseparowanie treści w postaci liter i cyfr, a także tabel z zachowaniem z formatowania w dokumencie źródłowym. Dzieje się tak dzięki unikalnej technologii adaptacyjnego rozpoznawania rodzimych stron struktury dokumentu – w skrócie ADRT®. Umożliwia również wyszukiwanie konkretnych treści z tak przedstawionych danych. Jak oprogramowanie odróżnia podobne symbole? Wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanej biblioteki zawierającej szablony różnych formatów pisma.

Technologia OCR potrafi rozpoznawać pismo w wielu językach. Precyzyjnie odtwarza dane, nawet jeśli skany były słabo czytelne z powodu niskiej jakości pliku. Skonwertowane pliki można sortować. Przy wprowadzeniu odpowiednich ustawień możliwe jest również automatyczne przetwarzanie wszystkich nowych skanów do czytelnej postaci cyfrowej, na przykład po zapisaniu dokumentu w odpowiednim folderze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Zalety korzystania z technologii OCR

Co technologia OCR zmienia w nowoczesnej administracji? Przede wszystkim zapewnia wygodę w przetwarzaniu i archiwizacji dokumentów. Główna zaleta to zdalny dostęp do danych, a także ich porządkowanie. Dodatkowym plusem jest fakt, że po przetworzeniu elementów graficznych do postaci cyfrowej można w nich wyszukiwać informacje w kilka sekund, co nie byłoby możliwe, gdyby były one przedstawione w postaci cyfrowej z wyodrębnioną warstwą tekstu.

Technologia OCR doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie są przechowywane duże ilości dokumentów. Stąd chętnie korzystają z niej biura rachunkowe, urzędy administracji publicznej, a także działy HR w prywatnych przedsiębiorstwach. To szczególnie ważne, ponieważ pojedyncza kartka może łatwo zaginąć lub po prostu się zniszczyć, zaś brak ważnego dokumentu może skutkować karą pieniężną. Coraz więcej firm wybiera takie rozwiązanie w przypadku pracy zdalnej. Nowoczesny skaner tekstu to dostęp do wszystkich dokumentów z dowolnego miejsca, bez konieczności wychodzenia do biura, a w dzisiejszych czasach – z domu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »