Rozrywka » Turystyka

Technologie zastosowane w czapkach zimowych

Dla większości z nas zakup czapki na zimę to bułka z masłem. Idziemy do sklepu wybieramy czapkę która się nam podoba, przymierzamy, kupujemy i problem z głowy. Czasami jednak przy pierwszych zimowych dniach zaczynamy żałować swojego zakupu.

Czapka nie tylko nie grzeje, tak jak nam się wydawało, ale i przepuszcza zimne podmuchy wiatru. Może następnym razem warto postawić na jakość? Czapka kupiona w sklepie sportowym z pewnością będzie dużo lepsza niż ta kupiona na bazarze. Skąd taka pewność? Ponieważ producenci czapek wysokiej jakości wiedzą jaka jest ich funkcja. Wiedzą, że czapka ma nie tylko ładnie wyglądać, ale i grzać. Dlatego właśnie stosują różne technologię, aby uprzyjemnić nam – zwykłym ludziom, przetrwanie zimy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przybliżymy Wam teraz kilka technologii:

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał z jakiego zrobiono czapkę. Najczęściej wybieramy czapki wykonane z wełny, ponieważ są najbardziej naturalne oraz mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wełniane czapki nie alergizują i są antystatyczne. Często możemy znaleźć czapki wełniane dodatkowo ocieplane polarem, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Taka czapka znakomicie izoluje od minusowych temperatur.

Znakomitą wełną jest wełna pozyskiwana z owiec Merino. Nie podrażnia ona skóry, nie uczula a przede wszystkim posiada znacznie lepsza termoizolację. Kiedy trzeba grzeje, a kiedy wymaga tego sytuacja chłodzi ciało. Czapki z takiej wełny przydają się sportowcom, który w ciągłym ruchu są narażeni na zmianę warunków pogodowych.

Zupełną innowacją jest natomiast materiał Thermolite, który przy niewielkiej wadze zapewnia doskonały komfort cieplny. Materiał ten w przeciwieństwie do wełny zachowuje swoje właściwości nawet wtedy gdy jest mokry. Dzieje się tak dlatego iż włókna Thermolite posiadają duże przestrzenie, które zatrzymują więcej powietrza, dla znacznie lepszej izolacji. Dzięki temu materiał ten jest również szybkoschnący.

Niektóre modele czapek mogą posiadać powłokę Windstopper. Membrana ta jest jednocześnie wiatroszczelna i oddychająca. W ten sposób głowa zostaje osłonięta przed podmuchami wiatru, a membrana pozwala w szybki sposób pozbyć się nadmiaru potu. Podobne właściwości posiada membrana Prevent. Struktura tej membrany przypomina plaster miodu, dzięki czemu niebywale szybko odprowadza parę wodną na zewnątrz tkaniny.

Sportowcom poleca się również używanie czapek z technologią Silverplus. Srebro niezwykle skutecznie hamuje rozwój bakterii, dlatego też czapki z tą technologią są dużo bardziej sterylne niż inne. Technologia Silverplus działa na trzech poziomach. Po pierwsze blokuje enzymy transportujące tlen, po drugie unieważnia proteiny bakterii, które pomagają im się rozwijać. Po trzecie zamyka membrany komórek, tak aby bakterie nie mogły się dalej rozprzestrzeniać.

Jak widać niewielkie udogodnienia mogą mieć wielkie znaczenie przy dłuższym użytkowaniu czapki. Dopłacenie kilku złotych może sprawić, że zima nie będzie już taka straszna.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Czapki.net.pl
http://www.czapki.net.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »