Kultura, sztuka » Kultura

Tele5 w lepszej jakości

Tele5 w lepszej jakości
Zobacz więcej zdjęć »
Nadawca programu telewizyjnego Tele5, w odpowiedzi na oczekiwania widzów, już od dłuższego czasu wprowadza zmiany zmierzające do poprawy atrakcyjności nadawanych programów.

Oprócz stałego wprowadzania na antenę nowych, atrakcyjnych dla widzów pozycji takich jak: filmy, seriale oraz produkcje własne, równolegle przeprowadza zabiegi, które mają na celu poprawę jakość obrazu oraz dźwięku.

Kolejnym krokiem, po utworzeniu w ubiegłym roku nowoczesnego zespołu emisyjnego, będzie poszerzenie pasma transmisji sygnału. Od października wartość tego parametru (bitrate) będzie porównywalna z używaną przez czołowych nadawców telewizyjnych w Polsce. Poprawie ulegnie nasycenie kolorów, zmniejszone zostaną zakłócenia obrazu przy dynamicznych scenach (tak zwane artefakty), a dźwięk zyska przyjemniejszą barwę.

Na kanale Tele5 zwiększy się ilość programów w panoramicznym formacie 16/9 – dostosowanym do możliwości współczesnych telewizorów.

W dalszych planach jest wprowadzenie równoległej emisji w formacie High Definition (HD), zapewniającym znakomitą jakość obrazu. Uzależnione jest to jednak od szybkości wdrażania tej technologii przez pozostałych nadawców i rozwoju stopnia nasycenia odpowiedniego sprzętu odbiorczego u widzów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

drejmer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »