Społeczeństwo » Społeczeństwo

Teledyski dobrze wypadają w mobilnej telewizji

Teledyski dobrze wypadają w mobilnej telewizji
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad 60% widzów mobilnej telewizji uważa, że właśnie teledyski najlepiej ogląda się w mobilnej telewizji (DVB-H). Co siódmy użytkownik telewizji cyfrowej z oferty programowej wybiera właśnie teledyski. Większość (79%) ogląda mobilną telewizję w tramwajach, autobusach i pociągach.

Średni czas oglądania to 107 minut. Jedna czwarta widzów oczekuje od mobilnej telewizji muzyki i rozrywki. Te treści dostarcza do platformy mobilnej właśnie ESKA TV – pierwsza w Polsce stacja muzyczna, która dołączyła do mobilnej cyfryzacji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Najbardziej cieszy mnie to, że widzowie wysoko oceniają jakość prezentowanych teledysków na ekranach urządzeń przenośnych” – komentuje wyniki badań Igor Nurczyński, dyrektor programowy i szef projektu ESKA TV i dodaje, że dla wielu osób wysoka jakość obrazu i dźwięku w komórce była sporym zaskoczeniem.

Eska TV jest dostępna na platformie DVB-H od jesieni ubiegłego roku. Do odbioru platformy potrzebne jest urządzenie wyposażone w odpowiedni tuner lub przystawka pełniąca rolę tunera. Obecnie usługa telewizji mobilnej jest dostępna w 11 miastach w Polsce.

Badanie GFK Polonia zostało przeprowadzone w grudniu 2009 roku. Zaproszeni do badania uczestnicy testu otrzymali na 16 dni telefon komórkowy lub przystawkę umożliwiającą odbiór telewizji mobilnej. W teście wzięło udział 100 uczestników. Próba badawcza miała charakter celowo-kwotowy. Stanowili ją użytkownicy telefonów komórkowych w wieku od 16 do 49 roku życia, o średnich miesięcznych dochodach netto gospodarstwa domowego powyżej 3 tyś. zł. oraz średnich miesięcznych, wydatkach na telefon komórkowy 50 zł lub więcej. Kwotowaniu podlegały takie zmienne jak wiek oraz płeć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Solution

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »