Technologie » Telekomunikacja

Telefon VVX 1500 C Polycom otrzymuje certyfikat i może być używany w Cisco® Unified Communication

Telefon VVX 1500 C Polycom otrzymuje certyfikat i może być używany w Cisco® Unified Communication
Zobacz więcej zdjęć »
VVX 1500 C daje nowe możliwości komunikacji wizualnej w środowisku Unified Communications firmy Cisco

Firma Polycom, Inc. światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, informuje, że biznesowy telefon multimedialny Polycom VVXTM 1500 C otrzymał certyfikat i może być wykorzystywany w środowisku Cisco Unified Communications Manager (UCM) w wersji 6.1 oraz 7.0, co zostało potwierdzone przez niezależne laboratorium tekVizion. Aparat VVX 1500 C z certyfikatem współpracy Cisco UCM, łączy w sobie cechy osobistego systemu wideokonferencyjnego oraz w pełni funkcjonalnego telefonu VoIP Polycom HD VoiceTM. Posiada również otwarty interfejs programowania aplikacji (API) służący do integracji z najważniejszymi aplikacjami biznesowymi.

Dzięki certyfikacji laboratorium tekVizion, przedsiębiorstwa korzystające ze środowiska Cisco Unified Communications Manager mogą mieć pewność, że wdrażając urządzenie VVX 1500 C w pełni wykorzystują ich zalety zwiększając w ten sposób produktywność pracowników oraz ograniczając koszty podróży, co zapewniają takie funkcje aparatu VVX 1500 C jak telefonia zintegrowana, wideokonferencje oraz możliwości aplikacyjne.

"Polycom ściśle współpracuje z tekVizion w celu certyfikacji kilku urządzeń końcowych tej firmy opartych na SIP, które po zakończeniu procedury będą mogły być używane w środowiskach Unified Communications firmy Cisco," powiedział Chris Freeman, wiceprezes działu rozwoju biznesu w laboratoriach tekVizion. "Firma Polycom doskonale rozumie założenia środowiska UC. Aparat VVX 1500 C jest idealnym przykładem tego, jaką wartość dodaną stanowią biznesowe telefony multimedialne w środowiskach UC oraz w jaki sposób uzasadniają inwestycje poczynione przez klientów w sieci IP oraz technologie unified communications."

W środowisku Unified Communications firmy Cisco, pracownicy korzystający z biznesowego telefonu multimedialnego VVX 1500 C mogą nawiązywać połączenia wideo lub telefoniczne ze wszystkimi urządzeniami do obsługi głosu i wideo będącymi częścią sieci unified communications, wybierając odpowiednie opcje na ekranie dotykowym. Za pomocą mostka konferencyjnego MCU (multipoint control unit) Cisco Unified Video Conferencing lub produktów o nazwie Unified MeetingPlace firmy Cisco, telefon VVX 1500 C może również uczestniczyć w wideokonferencjach wielopunktowych. Oprócz możliwości obsługi głosu i wideo, aparat VVX 1500 C posiada otwarty interfejs aplikacyjny API oraz miniprzeglądarkę. Jest sprzedawany w pakiecie z kilkoma aplikacjami w tym tzw. Productivity Suite firmy Polycom oraz próbną subskrypcją usługi ‘My Info Portal Web', dzięki której użytkownicy końcowi na kolorowym wyświetlaczu mogą odbierać treści takie jak lokalne raporty pogodowe oraz inne spersonalizowane informacje.

"Jako jedyny biznesowy telefon multimedialny z certyfikatem pozwalającym na jego wykorzystanie w środowisku Unified Communications Manager (SIP) firmy Cisco, aparat Polycom VVX 1500 C ma wyjątkową możliwość zapewnienia większej efektywności w pełni zintegrowanych rozwiązań głosowych, wideo i aplikacyjnych w środowisku klientów korzystających z Unified Communications Manager (SIP) firmy Cisco na całym świecie," powiedział Sunil Bhalla, wiceprezes i dyrektor ds. rozwiązań komunikacji głosowej w firmie Polycom. "Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dostarczać oparte na standardach rozwiązanie dla środowiska Unified Communications Manager firmy Cisco. Telefon VVX 1500 C umożliwi klientom nie tylko zwiększenie osobistej produktywności, uproszczenie komunikacji multimedialnej oraz poprawę współpracy w zespole, ale również pozwoli zredukować koszty podróży służbowych."

Dostępność i ceny
Aparat telefoniczny Polycom VVX 1500 C będzie dostępny w czerwcu w sieci autoryzowanych partnerów sprzedaży Cisco UC w cenie 849 EUR.
Więcej informacji na temat urządzenia Polycom VVX 1500 C na stronie http://www.polycom.com/products/voice/desktop_solutions/business_media_phones/vvx1500c.html


Informacja o tekVizion
tekVizion PVS, Inc. to integrator systemów w branży telekomunikacyjnej ze specjalizacją w zakresie VoIP oraz IMS. Firma tekVizion ustanowiła nowy standard w dziedzinie integracji systemów telekomunikacyjnych. Najważniejsze usługi tekVizion to consulting, aplikacje klienckie, integracja i wparcie, jak również przeprowadzanie testów w tekVizion LabsTM - pierwszym laboratorium tego rodzaju specjalizującym się w certyfikatach interoperacyjności systemów. Laboratorium tekVizion oferuje pełny zestaw usług w zakresie testowania, w tym testy współdziałania/współpracy, testy rozwiązań, testy zgodności, ewaluację produktów, jak również usługi testowe w charakterze podwykonawcy. tekVizion pomaga dostawcom usług w bezproblemowym przejściu do głosowych sieci pakietowych oraz realizacji usług zintegrowanych. tekVizion wykorzystuje własne doświadczenia w zakresie integracji produktów pochodzących od różnych producentów zdobyte w realnym środowisku, jak również sprawdzone procesy w celu dostarczania wiodącym dostawcom i operatorom rozwiązań, które łączą zasoby starsze i przyszłej generacji. Siedziba tekVizion obejmująca również najnowocześniejsze laboratorium testowe oraz Executive Briefing Center, mieści się w Telecom Corridor® w Richardson, w Teksasie.

Informacje o firmie Polycom
Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań zunifikowanej komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne zapewniają transmisję głosu i obrazu o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu, ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.
Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »