Społeczeństwo » Społeczeństwo

Telemedycyna i aplikacje medyczne – e-zdrowie w czasach epidemii.

Epidemia koronowirusa spowodowała, że telemedycyna stała się jeszcze bardziej potrzebna. Polska służba zdrowia (w sektorze prywatnym i państwowym) przygotowuje się już od wielu miesięcy do wdrożenia na narzędzi e-zdrowia.

Prawdziwy skok rozwojowy nastąpił w ostatni piątek, kiedy NFZ poinformowało lekarzy o możliwości udzielania e-porad lekarskich. Czas telemedycyny nadszedł szybciej niż wszystkim się zdawało.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Telemedycyna to możliwości przeprowadzenia konsultacji lekarskich, monitoringu stanu zdrowia czy diagnostyki zdrowia pacjenta zdalnie (za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, dedykowanej aplikacji czy wideokonferencji). Coraz więcej rozwiązań telemedycznych aktywnie wspiera pacjentów w przebiegu choroby czy rehabilitacji. Aktualnie telemedycyna nabrała nowego, społecznego znaczenia – to filtr utrzymujący w czasach pandemii osoby z lżejszymi objawami chorobowymi w domu, jednocześnie kierując cięższe przypadki do szpitali.

Ze względu na swój potencjał telemedycyna to również najchętniej finansowany segment cyfrowych startupów zdrowotnych. W ubiegłym roku firmom, których usługi skupiają się na tej dziedzinie udało się w samych Stanach Zjednoczonych pozyskać aż  1,8 miliarda dolarów kapitału.

 

Z badań prowadzonych w ubiegłym roku w Polsce wynika, że Polacy są gotowi na rozwiązania telemedyczne, aż 67% z nas uważa, że mogą one pozytywnie wpłynąć na życie społeczne, a najchętniej korzystalibyśmy z e-porad internistów i farmaceutów.  Na rynku są już aplikacje, które pomagają opisać zdjęcia RTG, ocenić znamiona pod kątem ryzyka nowotworu (SkinVision), czy wykrywać nieprawidłowości w układzie oddechowym (StethoMe). Liczba rozwiązań umożliwiających zdalny kontakt z pacjentem jest już spora, a z całą pewnością pojawi się ich wkrótce więcej.

 

- Od dłuższego czasu obserwujemy zwiększone zainteresowanie firm farmaceutycznych aplikacjami związanymi z telemedycyną, czy telefarmacją, wielu producentów ma już bogaty portfel własnych rozwiązań telemedycznych, wspierających pacjentów cukrzycowych, onkologicznych czy kardiologicznych.  – mówi Małgorzata Skorwider, dyrektor zarządzający agencją pharmamarketingową NEKK. Digitalizacja branży medycznej to w tej chwili już nie ciekawostka, ale rzeczywistość, a ostatnie dni pokazały, że konieczność. Jestem przekonana, że w ciągu najbliższych tygodni pojawi się wiele przełomowych rozwiązań cyfrowych związanych z medycyną, których wdrożenie zostanie przyspieszone. – dodaje.

 

Aktualnie Polacy mają dostęp do ponad 300 tysięcy aplikacji medycznych. Już ponad ¾ lekarzy korzysta w naszym kraju z mobilnych aplikacji zdrowotnych. Również farmaceuci doceniają technologie e-zdrowia. Według badań przeprowadzonych na zlecenie agencji NEKK ulubionym narzędziem online wśród  farmaceutów jest ktomalek.pl oraz pharmindex.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NEKK
http://nekk.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »