Technologie » AGD - RTV

Telewizory Samsunga i Sony najpopularniejsze w 2010

Samsung i Sony były najczęściej wybieranymi markami na rynku telewizorów w roku 2010 – wynika z danych porównywarki Okazje.info. Wśród 10 najpopularniejszych modeli (LCD, LED, 3d) nie znalazł się żaden telewizor konkurencyjnych producentów.

O trzecie miejsce wśród liderów walczą: LG oraz Sharp (głównie za sprawą telewizorów LED).

Na rynku telewizorów w dalszym ciągu dominują modele LCD (73 % oglądalności w kategorii telewizory) choć znacznie rośnie popularność modeli z podświetleniem LED. - Kategoria istnieje od kwietnia, a jej całkowita oglądalność wyniosła w ubiegłym roku 14 % spośród wszystkich kategorii tv. Tym samym telewizory LED zajęły 2 miejsce, wyprzedzając popularne kiedyś plazmy – mówi Milena Bakalarz z Okazje.info. Oferty modeli 3d przeglądało 2% osób zainteresowanych zakupem telewizora.

Wśród 100 najczęściej wybieranych telewizorów znalazło się aż 37 modeli marki Samsung, 33 propozycje Sony i 19 – LG. Najczęściej wybieranym modelem w ciągu całego roku został odbiornik LED - Sony Bravia KDL-40EX710. W kategorii telewizorów LCD wygrał Samsung LE40C650, a w 3d - Sony Bravia KDL-40HX800. Model 3d zamyka pierwszą dziesiątkę najlepszych telewizorów 2010.

Ranking utworzono na podstawie największej ilości przejść z Okazje.info na strony ofert w sklepach internetowych.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Porównywarka cen Okazje.info
http://www.okazje.info.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »