Dom » Budownictwo

Termo Organika - więcej niż lider produkcji styropianu

Termo Organika - więcej niż lider produkcji styropianu
Zobacz więcej zdjęć »
Największy polski producent styropianu od początku swojej działalności nieustannie pracuje nad jakością i innowacyjnością produktów.Tworzy nowoczesne standardy by sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom klientów. Polityka firmy wybiega jednak również daleko poza obszar produktowy.

Termo Organika najczęściej kojarzona jest z Dalmatyńczykiem, nowatorskim styropianem w czarne kropki, wysoką jakością produktów, potwierdzoną m.in. prestiżowymi rekomendacjami Instytutu Techniki Budowlanej oraz własnym systemem ociepleń. Warto również wiedzieć, że firma przy okazji swojej statutowej działalności z sukcesem działa prospołecznie promując m.in. energooszczędne budownictwo, młodą sztukę i jej twórców, czy w końcu wspomagając najbardziej potrzebujących.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Konsekwentna dobroczynność

Producent unikalnego Dalmatyńczyka od niemal dekady generuje pieniądze ze sprzedaży paczek styropianu na stałą pomoc charytatywną dla trzech krajowych ośrodków pomocy - krakowskiego Domu Dziecka im. Jana Brzechwy, mieleckiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego
dla Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym oraz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Stoku Lackim. Styropianowe finanse zapewniają podopiecznym wsparcie różnych działań i aktywności, np. wyjazdów na wakacje czy ferie zimowe. Fundusze są przeznaczone również na lekarstwa, czy niestandardowe leczenie, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Od lat pomagamy ośrodkom znajdującym się w sąsiedztwie naszych fabryk. Uważamy, że każda
firma zaangażowana społecznie powinna znaleźć pieniądze na lokalną dobroczynność
- mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki - Działania charytatywne to nie jedyna nasza działalność prospołeczna.  Angażujemy się w promocję budownictwa energooszczędnego, wspomagamy młodych artystów, promujemy sztukę i ciekawe, kulturalne przedsięwzięcia.

Wsparcie dla kreatywności

Firma zasłynęła jako inicjator niezwykłego przedsięwzięcia, jakim był konkurs dla studentów ASP na styropianową rzeźbę Lecha Wałęsy. Impreza zorganizowana została z okazji XX rocznicy przyznania pokojowej nagrody Nobla przywódcy „Solidarności”. Plonem konkursu była wystawa prac w Muzeum Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej. W 2009 roku firma zorganizowała konkurs „Termo Organika Gaudi Projekt” na wykonanie artystycznego projektu fasady, który jednocześnie spełniałby zadanie termoizolacyjne. Akcja społeczna promowała energooszczędne budownictwo oraz młodych twórców związanych głównie z architekturą. Niebanalne projekty wyróżnione w tym ogólnopolskim konkursie wciąż czekają na inwestorów planujących termomodernizację. Na początku obecnej dekady krakowska firma zorganizowała ogólnopolski artystyczny konkurs promujący młode talenty „Sztuka w kropki - Termo Organika”. W jego ramach zorganizowano m.in. aukcję charytatywną nadesłanych prac, z której całkowity dochód został przekazany na krakowski Dom Dziecka im. Jana Brzechwy.

Promocja budownictwa energooszczędnego

Kampania społeczna „Innowacyjna Polska 2010-2020. Wysokoenergooszczędne budynki pasywne w polskich gminach i miastach” to ostatni projekt Termo Organiki organizowany wspólnie z pracownią architektoniczną „Architektura Pasywna”, „Narodową Agencją Poszanowania Energii” oraz „Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego”. Akcja ma na celu zachęcenie polityków szczebla lokalnego, władzy i administracji samorządowej do inwestycji energooszczędnych w obiektach użyteczności publicznej, tj. szkołach, przedszkolach czy żłobkach.

Termo Organika zaangażowała się w sztandarowe projekty budownictwa energooszczędnego w Polsce. Styropian Termo Organiki został wykorzystany przy ociepleniu pierwszego w Polsce certyfikowanego domu pasywnego (2004r.); projekt domu wykonało biuro projektów „Lipińscy Dom”. Był to wówczas jedyny w Europie Środkowo - Wschodniej budynek pasywny z certyfikatami Passiv Haus z Darmstadt. Srebrnoszarym styropianem Termo Organiki została również ocieplona pierwsza energooszczędna świątynia Jan Pawła II w Nowym Targu (2011r.), pierwsza sportowa hala pasywna w Słomnikach (2010r.), czy też pierwsza pasywna szkoła podstawowa w Budzowie (2012r.). Wszystkie te unikalne budynki użyteczności publicznej zaprojektowało polskie biuro architektów „Architektura Pasywna” z Krakowa. Aktualnie w nawiązaniu do programu dopłat do domów pasywnych i energooszczędnych NFOŚiGW (2013r.) firma planuje opracować atrakcyjny pakiet dla inwestorów, w którego skład wchodzić będzie kompletny system dociepleń razem z oryginalnymi projektami domów, które spełnią wytyczne Narodowego Funduszu.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Influent.pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »