Gospodarka » Bezpieczeństwo

Tiara 2 LED – nowe oprawy drogowe w portfolio Lena Lighting

Tiara 2 LED – nowe  oprawy drogowe w portfolio Lena Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Do wysoceenergooszczędnej linii opraw Tiara LED od Lena Lighting dołączyły właśnie nowe produkty. Tiara 2 LED to gwarancja komfortowego montażu, doskonałych parametrów i najwyższej jakości wykonania.Dwa rozmiary opraw oraz trzydzieści sześć rozsyłów drogowych pozwalają perfekcyjnie doświetlić miasto

Oświetlenie drogowe konsumuje około 30% budżetu gmin. Sposobem na ograniczenie tych kosztów jest modernizacja sieci oświetlenia drogowego. Idealnie sprawdzą się w tym zakresie nowe oprawy drogowe Tiara 2 LED od Lena Lighting. Oprawy te wykorzystują najnowocześniejszą technologię oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, by zapewnić maksymalną energooszczędność, trwałość oraz wygodę  montażu. Wyróżnia je także bardzo szeroki wachlarz  rozsyłów światła, co pozwala stosować je w najróżniejszych przestrzeniach – od autostrad i dróg krajowych, przez ulice osiedlowe i ścieżki rowerowe, po parkingi czy przejścia dla pieszych. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku inwestycji, w których oprócz parametrów i funkcjonalności ważną kwestią jest spójny wizerunek i wartości estetyczne. 

 

 Tiara 2 LED to doskonałe połączenie najbardziej pożądanych obecnie rozwiązań. Lampy te zostały perfekcyjnie przygotowane do współdziałania z systemami sterowania oraz zarządzania oświetleniem. Tiara 2 LED, podobnie jak inne modele z tej linii, posiada w pełni programowalny sterownik, który pozwala na zdalne optymalizowanie parametrów oprawy, takich jak moc czy strumień świetlny. Inteligentne opcje zapewniają maksymalizację oszczędności zużycia energii elektrycznej, dostosowując natężenie światła do pory dnia, warunków atmosferycznych czy natężenia ruchu.

- Modernizacja oświetlenia drogowego to proces, w którym gminy pokładają duże nadzieje. Pozwala ona bowiem na znaczną redukcję kosztów energii elektrycznej, przy jednoczesnym uwolnieniu mocy, która niezbędna była do dotychczasowego oświetlenia. Uwolniona moc przyłączeniowa może służyć  innym odbiorcom energii. Minimalizując moc, minimalizujemy zanieczyszczenia emitowane do atmosfery. Ponadto oprawy z rodziny Tiara LED nie zanieczyszczają środowiska światłem. Dzięki wielomatrycowym soczewkom światło kierowane jest w miejsca, w których powinno się znaleźć.- mówi Marcin Szewczyk, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych.

Nowe oprawy Tiara 2 LED zyskały szeroki zakres regulacji kąta wychylenia względem oświetlanej powierzchni, wynoszący od -30 do +30 stopni, niezależny od sposobu montażu (szczytowego na słupie lub na wysięgniku). Wszystkie produkty z linii Tiara LED posiadają oddzielny korpus z ergonomicznym systemem zawieszania modułu świetlnego.

Modułowość oprawy zapewnia beznarzędziowy montaż oraz możliwość szybkiej wymiany panelu świetlnego i elektrycznego. W produktach pojawiły się również nowe klipsy zamykające oprawę, które znacznie przyspieszają instalację i zapewniają szczelność na poziomie IP66. Klipsy te dodatkowo zostały zaprojektowane tak, by stworzyć możliwość zabezpieczenia oprawy przed dostępem do jej wnętrza osób nieuprawnionych (zabezpieczenie antywandalne). Tiara 2 LED charakteryzuje się wysoką trwałością. Korpus i rękojeść wykonano z odlewu aluminiowego o odporności na uderzenia mechaniczne (IK09).

 

Tiara 2 LED wykorzystuje wielokierunkowe soczewki wykonane z PMMA. Każda soczewka ma taką samą optykę, co zapewnia stałą charakterystykę bryły światła.

Oprawa zapewnia wysoką skuteczność świetlną (do 165lm/W), co pozwala na stosowanie lamp o niskiej mocy, przy zachowaniu wysokiej wartości strumienia świetlnego

- Oświetlenie dobrane zgodnie z normami, poprawia bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort przemieszczania się mieszkańców, zaś wysoka skuteczność świetlna pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Szeroka gama optyk w lampach Tiara 2 LED daje możliwość optymalnego doboru oświetlenia do sytuacji drogowych przy zachowaniu obecnej infrastruktury energetycznej.– wyjaśnia Marcin Szewczyk.

W standardowym wyposażeniu oprawy Tiara 2 LED znajdują się:

- ochrona przed przypadkowym przegrzaniem NTC,

- w pełni programowalny sterownik DALI,

- funkcja utrzymania stałego prądu podczas dostępnego czasu CLO,

- filtr zapobiegający kondensacji pary wodnej,

- zaciski przyłączeniowe;

- dostęp bez użycia narzędzi.

Dodatkowe funkcjonalności to:

- złącza NEMA, ZHAGA,

- współpraca z systemami kontroli,

- czujnik ruchu RCR

- wyłącznik nożowy, odłączający napięcie po otwarciu komory elektrycznej.

Nowe produkty Lena Lighting doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń, szczególnie, gdy wymaga ona zróżnicowania rozsyłu światła. Ich zastosowanie pozwala stworzyć przyjemne otoczenie, sprzyjające bezpiecznej jeździe oraz spacerom.

Ze względu na łatwość instalacji i obsługi oraz doskonałe parametry świetlne, modele Tiara 2 LED już stały się nieodłącznym elementem nowych inwestycji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »