Dom » Nieruchomość

Top 8 momentów budowy OVO Wrocław

Top 8 momentów budowy OVO Wrocław
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa lata intensywnych prac, 650 zaangażowanych pracowników, oryginalne materiały i nowatorskie technologie – tak powstawał OVO Wrocław. Wielofunkcyjny budynek z apartamentami, biurami, strefą retail i hotelem DoubleTree by Hilton Wrocław jest już gotowy. Jak wyglądały najważniejsze chwile realizacji

2006

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W tym roku inwestor wygrał międzynarodowy konkurs, którego jednym z wymogów była budowa światowej klasy hotelu. Dwa lata później kryzys gospodarczy zatrzymał inwestycję. Prace zostały wznowione na początku roku 2010. Projekt został udoskonalony.

- Chcieliśmy zmaksymalizować potencjał miejsca, stworzyć budynek, który będzie służył zarówno jego mieszkańcom i gościom hotelu, jak i będzie stanowił wartość dodaną dla miasta. Określiliśmy nasze cele, opracowaliśmy projekt koncepcyjny, a następnie wybraliśmy studio JSK Architekci jako lokalnego architekta wykonawczego – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny i jeden z inwestorów OVO Wrocław, współzałożyciel pracowni GSArch, która zaprojektowała wielofunkcyjny kompleks.

Projekt od początku zakładał kształt budynku miękko wpasowujący się w kwartał ulic, co wyraźnie widać na pierwszych szkicach. Płynne kształty OVO nawiązują do nurtu architektonicznego zwanego blobitekturą. Od chwili wejścia na plac budowy do uzyskania pozwolenia na użytkowanie minęło 25 miesięcy.

 

Czerwiec 2014

Budowa rozpoczyna się w kwietniu 2014 r. od porządkowania terenu i organizacji zaplecza budowlanego. Pod koniec miesiąca maszyny pogłębiają wykop. Po wywiezieniu 11 tys. metrów sześciennych ziemi można zacząć wylewać beton. W czerwcu gotowa jest część podkładowego betonu – podstawa budowy, na której powstanie płyta fundamentowa. Zbrojarze i cieśle już montują pod nią zbrojenie. Niedługo pojawi się tu pierwszy z czterech żurawi, które będą wznosiły wielofunkcyjny kompleks.

Prace realizowane są w systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

 

Październik 2014

Gotowa jest konstrukcja dwóch kondygnacji podziemnych, a OVO Wrocław zaczyna wyłaniać się nad poziom gruntu. Do tej pory na budowę przyjechało prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek, przywożąc 9 tys. metrów sześciennych betonu. Długość użytych stalowych prętów ustawionych jeden za drugim równałaby się długości Wisły. Ich ciężar ponad 1,7 tys. ton.

 

- To prawdziwy kamień milowy inwestycji. W drugiej połowie października przełomowy moment świętowało na budowie 150 osób, w tym przyszli mieszkańcy apartamentów, przedstawiciele hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław oraz przedstawiciele miasta z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem na czele – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, jeden z inwestorów OVO Wrocław.

 

Maj 2015

Betonowa konstrukcja OVO Wrocław jest gotowa, budynek osiąga stan surowy otwarty. Z najwyższego piętra oraz dachu widać malowniczą panoramę Wrocławia. Z poziomu ulicy – powidok przyszłego apartamentowca; betonowa zaokrąglona bryła pozwala wyobrazić już sobie docelowy wygląd budynku.

Na tym etapie ponad trzy czwarte ze 170 apartamentów i penthouse’ów jest już sprzedana.

 

Wrzesień 2015

Trwa montaż Corianu na elewacji. Dzięki niemu oryginalna bryła OVO nabierze subtelnych zaokrągleń. Ten wytrzymały i estetyczny materiał został wyprodukowany w kolorze białym w Turcji, w jednej z czterech fabryk koncernu DuPont. Stamtąd najpierw przyjechał do Belgii, a następnie do Polski i tu był obrabiany, zanim trafił do OVO. W sumie przebył aż 4,5 tys. kilometrów. W marcu 2016 roku pokryje docelowe 5,5 tys. mkw. elewacji. Ta powierzchnia odpowiada trzem boiskom do hokeja na lodzie.

 

Luty 2016

Corian wnika także do wnętrz budynku. W części wykańczana jest nim sala balowa, a także elementy mebli. Wśród oryginalnych materiałów wykończeniowych znajduje się także kostka brukowa, którą wrocławianie znają z miejskich deptaków, np. bulwaru Tadka Jasińskiego (równoległym do ul. Włodkowica). Z kostki wykonana jest posadzka restauracji hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław, która znajduje się na parterze. Ściany sąsiadującej kuchni pokrywają białe kafle podobne do tych z paryskiego metra, ułożone m.in. w jodełkowy wzór. Znaczna część pomieszczeń OVO Wrocław jest już w dużej mierze gotowa.

 

Kwiecień 2016

Kończą się prace na zewnątrz budynku. Na tym etapie pozostało wykańczanie wnętrz – przede wszystkim przestrzeni wspólnych oraz hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław (biura oraz apartamenty będą wykańczali ich właściciele).

W hotelowej restauracji gotowe są świetliste wulkany – lampy wyrastające z sufitu jak odwrócone wulkaniczne góry. Trwa tu także montaż baru, a niedługo przyjadą stoliki, krzesła i inne meble. Na parterze budynku powstaną także inne lokale gastronomiczne. OVO Wrocław podpisuje umowę z najemcą, który planuje otworzyć tutaj restaurację serwującą wykwintne dania mięsne. Zlokalizowane tu będą również butiki, kawiarnia, lokale handlowe i usługowe.

 

Maj 2016

OVO Wrocław uzyskuje pozytywne opinie straży pożarnej, sanepidu, a następnie inspekcji nadzoru budowlanego. Tym samym otrzymuje pozwolenie na użytkowanie – to ostatni przed otwarciem kamień milowy inwestycji.

- To dla nas najważniejszy etap realizacji OVO Wrocław. Wizjonerski projekt przekuty został w realny budynek – mówi Shuckie Ovadiah, CEO i jeden z inwestorów OVO Wrocław.

Zazieleniło się patio. Chodniki pokryła drobna brukowa kostka i potężne okrągłe donice, pozostałą przestrzeń wypełniła trawa, drzewa i drobne nasadzenia. Po ścianie oddzielającej kompleks od gmachu Pocztu Głównej zaczyna wspinać się bluszcz.

- Patio będzie otwartym miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych. Dzięki niemu OVO Wrocław będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta. Patio to miejsce interakcji społecznych, biznesowych
i kulturalnych –
mówi Shuckie Ovadiah.

 

Czerwiec 2016

Gotowe jest biuro OVO Wrocław, a także niemal wszystkie pomieszczenia hotelowe. Pozostałe biura oraz apartamenty i penthouse’y czekają na odbiór przez właścicieli, którzy następnie rozpoczną ich wykańczanie. Wielkie otwarcie OVO Wrocław zaplanowane jest na koniec lata.

 

OVO Wrocław realizuje Wings Properties Sp. z o.o. Spółka jest wspólnym przedsięwzięciem architekta Asafa Gottesmana, Angel Poland Group, Shuckiego Ovadiaha (również CEO) i Hoche Partners (Luksemburg).

 

OVO Wrocław zaprojektowany przez pracownię GSArch to wielofunkcyjny kompleks zlokalizowany we Wrocławiu przy ul. Podwale 82-84, obok Parku Słowackiego oraz Promenady Staromiejskiej, pomiędzy Galerią Dominikańską i gmachem Poczty Głównej. Od wrocławskiego Rynku i Ostrowa Tumskiego kompleks dzieli zaledwie kilka minut spaceru. Znajduje się tu m.in. się tu 170 luksusowych apartamentów i penthouse’ów, biura, centrum fitness z basenem, centrum konferencyjne oraz hotel DoubleTree by Hilton Wrocław.

 

http://ovowroclaw.com/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »