Dom » Wnętrza

Transforming Water:Ambiance Tuning Technique firmy Dornbracht

Transforming Water:Ambiance Tuning Technique firmy Dornbracht
Zobacz więcej zdjęć »
Producent armatury firma Dornbracht zaprezentowała na targach Salone del Mobile w Mediolanie (14-19 kwietnia 2010) Ambiance Tuning Technique – nową technologię, która pozwoli na wykorzystanie wody do tworzenia niepowtarzalnych scenariuszy.

Ambiance Tuning Technique w całkowicie nowy sposób definiuje kąpiel pod prysznicem - jako symbiozę przyjemności wynikającej z kontaktu z wodą, estetycznej architektury, minimalistycznego wzornictwa, komfortu obsługi oraz innowacyjnej technologii regulacji. Nowa technologia opracowana została w nurcie koncepcji „Transforming Water".


„Transforming Water to kolejny krok na drodze do wywiązania się przez firmę Dornbracht z obietnicy danej przez markę - Spirit of Water: od umiejscowienia źródła wody po przyjemność płynącą z kontaktu z nią" - podsumowuje dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. „Ambiance Tuning Technique to pierwsze rozwiązanie pozwalające na połączenie różnych rodzajów strumienia z zaprogramowaną choreografią temperatury i ilości wody w scenariusze, wzbogacające indywidualny rytuał kąpieli."

Trzy scenariusze Balancing, Energizing i De-Stressing oddziałują na trzy ludzkie wymiary: ciało, umysł i duszę. W każdym ze scenariuszy dysze JustRain, WaterSheet i WaterBar dają tak indywidualne możliwości poznania siły i ducha wody, że każdy użytkownik może sam wpływać na swój nastrój. Regularnie używane scenariusze staną się osobistym rytuałem i nadadzą kąpieli pod prysznicem całkiem nową jakość.

Centralnymi komponentami technologii Ambiance Tuning Technique są produkty eTool, eValve i eSwitch. Włączone w otwartą architekturę systemu tworzą podstawę wzbogacenia i jeszcze większego zintensyfikowania przyjemności płynącej z kontaktu z wodą.

eTool: perfekcyjne połączenie estetycznego wzornictwa oraz indywidualnego komfortu obsługi

Dzięki minimalistycznemu wzornictwu eTool idealnie wtapia się w wysokiej jakości architekturę łazienki i jednocześnie zapewnia najwyższy komfort obsługi: wszystkie istotne funkcje można natychmiast aktywować za jednym wciśnięciem przycisku. Użytkownik ma dwie możliwości doświadczenia wody: z jednej strony poprzez indywidualne sterowanie poszczególnych dysz z różnymi rodzajami strumienia, z drugiej poprzez aktywację specjalnie opracowanych przez firmę Dornbracht scenariuszy Balancing, Energizing i De-Stressing.

Przy indywidualnym sterowaniu dysze wybierane są za pomocą odpowiedniego przycisku, a regulacja temperatury i ilości wody jest wygodna - odbywa się za pomocą obrotowego regulatora. Podświetlenie przycisków pozwala użytkownikowi intuicyjnie rozpoznać aktualnie wybrane ustawienie. Tak jak w przypadku przycisków także w przypadku regulatora obrotowego podświetlenie wskazuje, jakie ustawienie jest aktualnie wybrane: czerwono-niebieskie podświetlenie oznacza, że aktywna jest regulacja temperatury, białe - regulacja ilości.

Trzy zaprogramowane scenariusze aktywowane są przez wciśnięcie na dwie sekundy danego przycisku: choreografie wody startują automatycznie. W ramach scenariuszy zmieniają się ustawienia temperatury i ilości wody rozpryskiwanej przez różne dysze. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu elektronicznego zaworu eValve umieszczonego bezpośrednio za dyszą. eSwitch odpowiada za zasilanie prądem oraz komunikację pomiędzy eValve oraz panelem obsługi eTool. Wbudowane w eSwitch złącze serwisowe umożliwia konfigurację i diagnozę systemu.

Technologia Ambiance Tuning Technique dysponuje trzema zaprogramowanymi wcześniej scenariuszami.

Oto one: Balancing - woda jako źródło duchowej mocy

Scenariusz Balancing tworzy równowagę, balans i daje poczucie bezpieczeństwa. Harmonizuje wszystkie zmysły. Błogie wzbieranie i słabnięcie strumienia wody działa na ciało jak delikatne głaskanie dłonią. Woda obejmuje ciało, chroni, otula niczym w płaszczu, który daje poczucie bezpieczeństwa i nie ogranicza. Zmienny strumień wprowadzający ponownie stan równowagi.

Energizing - woda jako źródło energii

Scenariusz Energizing stymuluje, daje energię i siłę. Pobudza wszystkie zmysły, ożywia, aktywizuje organizm. Naprzemienne błogi ciepły deszcz i zimny strumień aktywizują krwioobieg i mikrokrążenie. Ciało zaczyna niemal bezwolnie reagować w rytm zmieniających się bodźców, drżeć z zimna, by zaraz potem pławić się w przyjemnym cieple.

De-Stressing - woda oczyszczająca umysł

Scenariusz De-Stressing relaksuje, uspokaja, koi ciało, dosłownie uruchamia osobisty „wyłącznik". Powolne, celowe ocieplenie wody odstresowuje mięśnie, rozluźnia je i wprowadza w ten sposób duchowe odprężenie. Wraz ze wzrostem temperatury, stopień po stopniu natłok myśli słabnie i przekształca się w jasny, spokojny strumień. Umysł i ciało stają się na powrót czyste i jasne.

Dysze Ambiance Tuning Technique wzięto z programu Balance Module (JustRain, WaterSheet i WaterBar) i uzupełniono o zestaw dysz z wężami. Można je dowolnie łączyć w zakresie architektury systemu, co umożliwia indywidualne projektowanie i konfigurację prysznica. Wsparciem indywidualności i jednocześnie gwarancją spójnego wizerunku jest ponadto modułowa budowa systemu (raster 60 x 60 znany z produktu Symetrics). Łatwą i precyzyjną instalację zapewnia stosowanie sprawdzonej szyny montażowej xGrid. Produkty Ambiance Tuning Technique dostępne będą od września 2010.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »