Dom » Wnętrza

Trendy w świecie oświetlenia, czyli co przyniesie rok 2024

Trendy w świecie oświetlenia, czyli co przyniesie rok 2024
Zobacz więcej zdjęć »
Oświetlenie to nieodłączny element codziennego funkcjonowania, zapewniający bezpieczeństwo i komfort. Równocześnie, dzięki swoim inteligentnym funkcjom oraz możliwościom personalizacji, światło staje się kreatorem nastroju, dobrego samopoczucia i odzwierciedleniem indywidualnego charakteru.

Obłe kształty inspirowane naturą

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przyroda nauczyła nas, że piękno tkwi w różnorodności. Jednak w roku 2024 prym będą wiodły opływowe, obłe kształty, które przywodzą na myśl swobodę, delikatność, ale też elastyczność i możliwość dopasowywania do własnej osobowości i indywidualności.

Zaokrąglone, miękkie krawędzie lamp, dodadzą wnętrzu lekkości. Sprawią także, że światło będzie równomiernie rozchodzić się w pomieszczeniu, eksponując wybrane elementy wystroju. Obłe kształty wprowadzą do przestrzeni zarówno pierwiastki klasyki, jak i wytworny sznyt nowoczesności, dostosowując się do wybranego stylu aranżacyjnego.

Inspirowane naturą lampy Sizzano, Coria 2 LED oraz Solanto o obłych kształtach, oferują niezwykle szerokie możliwości tworzenia kompozycji oświetleniowo-dekoracyjnych, które w wysmakowany sposób ozdobią każde wnętrze.

Kolory bliskie ciału

Peach Fuzz, czyli kolor roku 2024 według Pantone, narzuca wnętrzom przyjemną, pełną ciepła tonację. Aranżacje utrzymane w odcieniu dojrzałej brzoskwini, wprowadzają pozytywne wibracje, dlatego kolor ten na dobre zagości w designie.

 

Subtelne pastelowe odcienie pojawią się nie tylko na ścianach i podłogach, ale także w postaci stonowanych kolorystycznie dodatków i lamp. Obecność oświetlenia, którego design oparto na tej łagodnej kolorystyce, zapewni pomieszczeniu jedyny w swoim rodzaju charakter i sprawi, że wnętrze stanie się doskonałym miejscem dla odpoczynku.

Produkty Lena Lighting zapewniają szerokie możliwości personalizacji kolorystycznej. Dzięki temu możliwe jest tworzenie wnętrz odpowiadających własnej osobowości, w których oświetlenia odgrywa rolę kreatora nastroju oraz centralnej dekoracji. Kolekcja Messaggio pozwala na dobór koloru zarówno wnętrza, jak i obudowy lamp – projektantka Dorota Koziara zaproponowała własne zestawienia, wśród których znalazły się modele o wnętrzach w brzoskwiniowej tonacji.

Przykładem lamp, w których użytkownik decyduje o kolorystyce są również Sizzano ze zmiennym odcieniem kołnierza oraz Colline x Terrano, gdzie personalizacji podlega kolor, wielkość i układ panelu.

Quiet luxury w nowym wydaniu

Luksus, który przemawia jakością i kunsztem, to kolejny trend, który zdominuje rok 2024. W myśl zasady less is more, wkroczymy w ekskluzywny minimalizm, za którym kryją się trwałe, w pełni bezpieczne materiały i perfekcyjne wykonanie. Design pozbawiony nadmiaru, przesytu i niepotrzebnych ozdobników sprawi, że wnętrze zyska na ekskluzywności i niewymuszonym pięknie.

 

Pomieszczenia zaprojektowane zgodnie z koncepcją quiet luxury, mają być harmonijne, funkcjonalne i bezpieczne, aby uczynić codzienność użytkowników nie tylko bardziej estetyczną, ale też łatwiejszą i zdrowszą. Trendowi quiet luxury odpowiadają produkty Lena Lighting. Są wykonywane z najwyższej jakości tworzyw i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, a ich minimalistyczny design przyciąga uwagę.

Smart znaczy więcej

W świecie pełnym technologicznych rewolucji oświetlenie zyskuje nową rolę. Zadaniem światła jest już nie tylko oświetlanie przestrzeni - dziś ma ono realny wpływ na nastrój i samopoczucie. Dlatego projektanci kierują swoją uwagę ku trendowi Human Centric Lighting, który zapewnia szereg funkcjonalności wspierających potrzeby użytkownika oraz jego preferencje.

Lena Lighting jest producentem, który oferuje inteligentne systemy sterowania światłem Clue, pozwalające na zarządzanie natężeniem oraz barwą światła za pomocą intuicyjnej aplikacji. Dzięki temu możliwe jest nie tylko dostosowywanie działania lamp do warunków panujących na zewnątrz, ale również ustawianie zjawiskowych kompozycji świetlnych oraz uruchamianie lamp wyłącznie, gdy sensory wykryją ruch w pomieszczeniu.

 

Idea smart space zakłada również dążenie to zrównoważonego rozwoju świata poprzez automatyzowanie najbliższego otoczenia i generowanie oszczędności energii elektrycznej. Wyzwania klimatyczne, przed którymi stoimy, determinują wdrażanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, minimalizujących pobór energii. W roku 2024 będzie to jeden z najważniejszych trendów o globalnym zasięgu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »