Rozrywka i wypoczynek » Sport

Trenuj z głową

Trenuj z głową
Zobacz więcej zdjęć »
Kulturystyka jest sportem błędów- oznacza to, że im mniej ich popełniasz, tym większy sukces osiągniesz. Bardzo często "udaje się" nam popełniać podczas treningu proste pomyłki, które jednak w konsekwencji przekładają się na utratę wymiernych efektów. Jak ćwiczyć i czego unikać - oto pytanie!!!:)

Należy skupiać się na technice, a nie na próbach podnoszenia coraz większych ciężarów. Każdy trener odpowie nam , że to technika, a nie obciążenia buduje nam mięśnie!- to dzięki niej możemy aktywować maksymalną ilość włókien mięśniowych .

Natomiast ktoś, kto próbuje pokonywać obciążenia i nie zwraca przy tym uwagi na technikę, wyraźnie doprasza się urazu. Poświęcenie i wysiłek powinny stać wyżej, niż pokazy. Kulturystyka jest sportem indywidualistów, każdy ćwiczy dla siebie. Dlatego zamiast pokazywać obecnym na siłowni ludziom co potrafisz, lepiej skup się bardziej na samym ruchu i trenuj na maksimum swoich możliwości.

Najcięższe ruchy na początek. Wielu znawców tego sportu pochwala zasadę, w myśl której ćwiczenia z największym obciążeniem należy wykonywać na początku sesji. Szczególnie dotyczy to treningu mięśni klatki piersiowej, w którym wykonuje się dużo ruchów złożonych.

Podczas ćwiczeń z dużym obciążeniem zawsze korzystaj z pomocy drugiego człowieka. Czasami wykonujesz ćwiczenia z dużym obciążeniem - pamiętaj , że podczas nich bezwzględnie obowiązuje zasada ograniczownego zaufania w siłę swoich mięśni.Możesz być w stanie robić powtórzenia w tym stylu - jednak co będzie , gdy po ostatnim powtórzeniu nie dasz rady wypchnąć sztangi w górę i odłożyć na stojak?

Dobry program treningowy powinien być stałym programem. Czasami słychać, jak odzywają się ludzie twierdzący, że konieczne jest stałe wprowadzanie zmian w treningu. Czy jednak nie uważacie, ża zmiana dla samej zmiany mija się z celem? Po co zmieniać coś, co daje efekty i jest dobre? Dopóki program treningowy działa i daje wyniki, wszelkie zmiany są niewskazane, a nawet szkodliwe. Dlatego najlepiej jest hołdować zasadzie - jeśli coś jest dobre, nie próbuj tego ulepszać!!!:)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »