Firma » Biura
Trzy wskazówki, jak przygotować profesjonalne szkolenie
Zobacz więcej zdjęć » |
Pamiętaj jednak, że aby szkolenie przyniosło oczekiwane rezultaty, musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Jakich? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Profesjonalna sala szkoleniowa
Nawet najciekawszy temat i najbardziej energiczny wykładowca nie przyciągną uwagi słuchaczy, jeśli sala szkoleniowa będzie mała i duszna. Warto więc dobrze przemyśleć, gdzie przeprowadzisz wykład lub warsztaty. W przypadku, gdy nie masz dostępu do profesjonalnego pomieszczenia, możesz się zdecydować na skorzystanie z gotowego miejsca (np. wynajem sali Wrocław). We wszystkich większych miastach w Polsce dostępna jest oferta wypożyczenia sal na spotkania biznesowe, konferencje lub kursy. Przed wynajęciem sali sprawdź, czy w pomieszczeniu jest zainstalowana klimatyzacja, ekran lub projektor, a także połączenie z internetem. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoi słuchacze będą mogli się w pełni skoncentrować na przekazywanych informacjach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zadbaj o pierwsze wrażenie
Pamiętaj, że osoby, które przyjdą na szkolenie, będą Cię nie tylko słuchać, ale też obserwować. To, jak wyglądasz, jest równie istotne jak to, o czym mówisz. Zadbaj o nienaganny wygląd, wyprasowaną koszulę, czyste buty oraz stosowne dodatki. Twój wygląd nie powinien rozpraszać uczestników szkolenia, dlatego panie powinny zrezygnować z głębokich dekoltów lub ostrego makijażu. Jako trener musisz być spokojny, merytoryczny, a jednocześnie uśmiechnięty i otwarty na reakcje ze strony grupy. Zbudowanie miłej atmosfery jest kluczowe, zwłaszcza gdy kurs trwa kilka godzin i będzie wymagał od słuchaczy ciągłego skupienia i koncentracji uwagi.
Nie zanudzaj słuchaczy
Bez względu na to, jak interesujący jest temat twojego przemówienia, stanie się nudny dla słuchaczy, jeśli przez kilka godzin będziesz mówił jednolitym tonem głosu, nie wyrażał emocji oraz jedynie "recytował" przygotowany wcześniej wykład. Zadbaj o to, aby twoje wystąpienie skłoniło uczestników do aktywnego zaangażowania w poruszane zagadnienia. Zadawaj pytania, moduluj intonacje, mów pewnie i zdecydowanie. Twoja energia udzieli się słuchaczom. Nie zapomnij również o przygotowaniu prezentacji multimedialnej, drukowanych notatek lub materiałów filmowych.
Nadesłał:
Greggus
|
Komentarze (0)