Firma » Finanse

Twórcy rynku kapitałowego i uczelnie wyższe wezmą udział w Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Twórcy rynku kapitałowego i uczelnie wyższe wezmą udział w Forum Zarządów Spółek Giełdowych
Zobacz więcej zdjęć »
Twórcy polskiego rynku kapitałowego spotkają się 29 i 30 marca 2012 roku we Wrocławiu na VI Ogólnopolskim Forum Zarządów Spółek Giełdowych. Dołączą do nich studenci i profesorowie prestiżowych wyższych uczelni ekonomicznych w Polsce, którzy wezmą udział w nowej inicjatywie podczas Forum Zarządów - „

Bezpośredni kontakt i wymiana doświadczeń w gronie przedstawicieli wiodących spółek giełdowych to możliwość wypracowania nowych kierunków rozwoju oraz poszukiwań innowacyjnych rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw. Szczególnie cenię sobie bezpośrednie rozmowy - zarówno na sali obrad, jak i w kuluarach Forum Zarządów Spółek Giełdowych we Wrocławiu." - Paweł Olechnowiecz, Prezes Zarządu Grupy Lotos

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Forum Zarządów już od 5 lat jest okazją do kompleksowej analizy polskiej gospodarki i debaty w gronie osób tworzących rynek kapitałowy w Polsce. Nową inicjatywą w tegorocznym programie Forum Zarządów będzie „Forum Młodych Idei”, do udziału w którym zostały zaproszone prestiżowe wyższe uczelnie ekonomiczne w Polsce. Najzdolniejsi studenci oraz kadra naukowa spotkają się z przedstawicielami rynków finansowych i świata biznesu. Forum będzie okazją do debaty nad funkcjonowaniem polskiego rynku kapitałowego oraz przyczynami kryzysu finansowego. „Forum Młodych Idei” odbędzie się podczas drugiego dnia Forum Zarządów - 30 marca 2012 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematyka Forum Zarządów skupiona będzie również wokół wpływu Unii Europejskiej i wydarzeń w jej krajach członkowskich na polski rynek kapitałowy i gospodarkę. Ten temat poruszą między innymi Ludwik Sobolewski (Prezes Zarządu GPW), Jacek Socha (Wiceprezes, Partner PwC Polska), Janusz Lewandowski (Komisarz Unii Europejskiej), prof. Dariusz Rosati (Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Publicznych). Z kolei kwestia wpływu państwa na funkcjonowanie spółek giełdowych zostanie poruszona m.in. przez Aleksandra Grada (Poseł na Sejm RP), Pawła Olechnowicza (Prezes Zarządu Grupy Lotos) oraz Roberta Gwiazdowskiego (Prezydent Centrum im. Adama Smitha). Do udziału w VI Forum Zarządów został również zaproszony prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Inne obszary merytoryczne Forum dotyczyć będą zarządzania spółką giełdową w obliczu kryzysu gospodarczego, konsolidacji grup kapitałowych oraz roli sektora bankowego w finansowaniu rozwoju spółek. Ważnym panelem dyskusyjnym Forum Zarządów będzie innowacyjność i nowe technologie jako czynniki wpływające na sukces polskich przedsiębiorstw.

Na Forum Zarządów wystąpią także reprezentanci wiodących spółek giełdowych w Polsce – m.in. LOTOS, ENEA, KGHM, globalnych organizacji doradczych – Ernst & Young oraz PwC, a także instytucji rynku kapitałowego i bankowego – oprócz Giełdy Papierów Wartościowych będzie to Komisja Nadzoru Finansowego i Związek Banków Polskich.

Swoje uczestnictwo w Forum można zgłaszać już dziś, poprzez stronę internetową: www.forumzarzadow.pl. Organizatorem Forum jest Biuro Informacji Kapitałowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja123

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »