Dom » Budownictwo

Tym przetniesz wszystko

Tym przetniesz wszystko
Zobacz więcej zdjęć »
Majsterkowanie od lat stanowi jedno z najpopularniejszych hobby nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie. Chociaż do niedawna było kojarzone niemal wyłącznie z mężczyznami, to w ostatnich latach także panie coraz chętniej zaczynają majsterkować i często są tak samo dobre, co panowie.

Gdyby zapytać miłośników takich prac o to, co sprawia im największe problemy, na pewno większość odpowiedzi dotyczyłaby cięcia materiałów – zwłaszcza, jeśli mowa jest o surowcach o dużej twardości. Na szczęście, dziś w dobrze wyposażonym warsztacie nikt nie powinien mieć trudności nawet z nimi – wszystko dzięki nowoczesnym narzędziom do cięcia, takim jak szlifierki wyposażone w tarcze do cięcia wysokiej klasy czy wydajne pilarki. Jako, że ten segment rynku jest naprawdę różnorodny, warto mu się przyjrzeć. 

Czym ciąć metal?
 
Największe problemy czekają z całą pewnością na tych, którzy planują ciąć elementy metalowe. Zwykły, używany powszechnie brzeszczot może okazać się w wielu sytuacjach niewystarczającym narzędziem – będzie przydatny jedynie przy niewielkich częściach bądź też w przypadku miękkich metali. Jeśli zależy nam zatem, by nasz warsztat był kompleksowo wyposażony, najlepiej zrobimy zaopatrując się w szlifierkę z zestawem odpowiednich tarcz. W sklepach łatwo dostępne są dziś tarcze diamentowe (np. tarcze diamentowe MPA), z których pomocą przetniemy nawet  najtwardsze materiały. Tarcze do cięcia wykonane z nowoczesnych surowców z użyciem najnowszych technologii nie należą wprawdzie do tanich, jednak decydując się na ich kupno dokonujemy naprawdę dobrej inwestycji – z pewnością nieraz przydadzą się nam w przyszłości. 

Jak wybierać tarcze do cięcia?
 
Niezależnie od tego, czy interesują nas tarcze diamentowe, czy też te nieco niższej klasy, przy zakupie warto kierować się kilkoma prostymi zasadami – dzięki ich znajomości unikniemy bowiem nietrafionych zakupów i długo będziemy cieszyć się z nabytych narzędzi. Najlepiej zrobimy wybierając sprzęt renomowanych producentów – takie tarcze objęte są niemal zawsze kilkuletnią gwarancją, dzięki czemu w razie problemów łatwo wymienimy uszkodzone narzędzie na nowe. Nie bez znaczenia jest także to, że najbardziej uznane firmy dbają o to, by ich produkty były w każdym calu bezpieczne dla ich użytkowników. 

Nie tylko tarcze – czym jeszcze ciąć?
 
Warto pamiętać o tym, by w naszym warsztacie znalazły się poza samymi tarczami, także inne narzędzia. W przypadku łańcuchów bądź prętów przydatne okażą się nożyce z dobrej stali z odpowiednio długimi ramionami – dzięki takiemu rozwiązaniu nasza siła jest lepiej rozkładana, co skutkuje łatwiejszych cięciem nawet hartowanych elementów.
 
Artykuł napisany przy współpracy z firmą MPA - tarcze do cięcia


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sbart

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »