Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Ubezpieczenie na wakacje

Zbliża się sezon wakacyjny i coraz więcej z nas myślami jest daleko od codziennych obowiązków. Wszystko załatwione – bilety i hotel zarezerwowane, a nowy kostium czeka na debiut. Czy jednak pamiętaliśmy o najważniejszej kwestii – bezpieczeństwie?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić jaki zakres ochrony przysługuje nam w ramach posiadanego ubezpieczenia. A jeśli nie mamy polisy – dobrym rozwiązaniem będzie polisa na życie rozszerzona o dodatkowe opcje w razie nieprzewidzianych wypadków. Nie każdy wie, że często jest to rozwiązanie tanie i bardzo wszechstronne. Dlatego warto przeanalizować ofertę kilku towarzystw ubezpieczeniowych aby znaleźć ofertę dla siebie.

W przeciwieństwie do krótkich ubezpieczeń turystycznych,
polisy na życie zapewniają ochronę co najmniej przez kilka lat, dzięki czemu co roku nie musimy szukać kolejnego ubezpieczenia. Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy najczęściej nie mamy czasu na poszukiwania odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie na życie rozszerzone o dodatkowe opcje może zapewnić nam lub naszym bliskim finansowe wsparcie m.in. w razie hospitalizacji, operacji lub ciężkiej choroby. A ponieważ wakacje to okres wspomożonego podróżowania – dobra polisa zagwarantuje również wypłatę pieniędzy w razie trwałego inwalidztwa spowodowanego wypadkiem. Przed wakacyjnym wyjazdem warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowo-finansowym, aby sprawdzić na jaką pomoc możemy liczyć w trudnych sytuacjach.

Większość produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku obejmuje sytuacje, w których możemy znaleźć się również podczas wakacji – np. pobyt w szpitalu, operację ale również skutki wypadku
samochodowego lub autokarowego. Wybierając ubezpieczenie zwróćmy jednak uwagę np. na to czy ochrona obowiązuje zagranicą, lub też czy w ramach tej samej polisy możemy ubezpieczyć również małżonka oraz dzieci. Pamiętajmy, aby ubezpieczenie na życie było elastyczne i mogło dostosowywać się do zmieniających się sytuacji życiowych. Tak jest w przypadku polisy ING Życie „Sposób na Przyszłość”, która „żyje” wraz z nami i dopasowuje się do aktualnych potrzeb.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swej ofercie również dodatkową usługę assistance, której zadaniem jest pomoc w trudnych sytuacjach w razie wypadku lub nagłej choroby. Dzięki niej ubezpieczony, a nierzadko również jego rodzina, mają możliwość bezpłatnego skorzystania np. z bezpłatnej rehabilitacji, wizyty lekarza lub pielęgniarki, transportu medycznego lub choćby dostarczenia lekarstw do domu chorego.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »