Społeczeństwo » Społeczeństwo

Uczcij Dzień Bez Śmiecenia oddając zużyte urządzenia!

Już w najbliższą sobotę (10.05), mieszkańcy Brzeska będą mogli pozbyć się zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w dedykowanych punktach zbierania. Jest to idealna okazja aby przygotować się na niedzielne obchody międzynarodowego Dnia Bez Śmiecenia.

Brzesko, tak jak kilkadziesiąt gmin z całej Polski należy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dla mieszkańców wiąże się to z licznymi korzyściami i możliwością bezpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dedykowanych punktach zbierania:

 

Adres punktu zbierania

Godziny otwarcia

Pl. Targowy 10, parking przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym

Każda druga sobota miesiąca w godz. 9.00-13.00

 

 

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie kupony zostają przeliczane na punkty, które placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal. 

 

Mieszkańcy Brzeska mogą również korzystać z bezpłatnej usługi odbioru wielogabarytowych elektrośmieci bezpośrednio z domu. Aby ją zamówić, należy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić internetowy formularz na stronie elektrosmieci.pl.

 

Więcej informacji znajduje się na stronach www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ElektroEko
http://www.elektroeko.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »