Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Uczta dla małych i dużych melomanów w IKEA Łódź

Uczta dla małych i dużych melomanów w IKEA Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Harfa to jeden z najpiękniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych instrumentów muzycznych. Już 10 listopada dzięki IKEA Łódź będziemy mogli nie tylko posłuchać jak grają na niej uczniowie łódzkich szkół, ale także pokazać naszym dzieciom w czym tkwi magia jej strun.

Koncert rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w IKEA Łódź. Wystąpi jedyna w swoim rodzaju orkiestra składająca się z młodych, łódzkich artystów – uczniów szkół muzycznych. Dodatkowo wszyscy, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o tym magicznym instrumencie i spróbować swoich sił w grze na harfie będą mogli uczestniczyć w warsztatach. Odbędą się one tuż po koncercie. 

Najbliższy czwartek to jedyna w swoim rodzaju okazja by posłuchać niesamowicie zdolnych uczniów łódzkich szkół, ale także pokazać swojemu dziecku pasjonujący świat muzyki. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji posłuchać na żywo koncertu harfiarzy oraz wszystkich melomanów, którzy znają i cenią dźwięk harfy – mówi Magdalena Rozengart - Grzelczak, kierownik IKEA Łódź.  

Harfa to jeden z najstarszych instrumentów muzycznych, wywodzący się ze starożytności. W Europie rozpropagowała ja w XVIII wieku Maria Antonina. Nowoczesna harfa ma około 1,80 m wysokości, waży 35 kg i posiada 46 strun wytrzymujących napięcie powyżej 730 kg. 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.IKEA.pl/lodzRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna Rąkowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »