Gospodarka » Narzędzia

Uniwersalne narzędzie do aranżacji wnętrz i montażu okien

Uniwersalne narzędzie do aranżacji wnętrz i montażu okien
Zobacz więcej zdjęć »
Rzemieślnicy zajmujący się pracami wykończeniowymi oraz montażem okien używają ukośnic i stolarskich pilarek tarczowych. Od kwietnia mają do dyspozycji piłę uniwersalną GTM 12 Professional firmy Bosch, która łączy zalety obu tych urządzeń.

Wielofunkcyjna piła oferuje stuprocentową dokładność, a dzięki niewielkiej wadze, tylko 22 kg, jest także łatwa w transporcie. Wydajny silnik o mocy 1800 W gwarantuje szybkie tempo pracy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu


Przy aranżacji wnętrz, np. układaniu podłóg, zabudowie sufitów czy montażu paneli sufitowych i ściennych, dokładność ma absolutnie priorytetowe znaczenie. Parkiet i panele muszą być przycięte z równie dużą dokładnością, jak panele sufitowe i ścienne, tunele kablowe oraz profile aluminiowe. W pracach tych sprawdza się nowa uniwersalna piła Boscha.

Okna łukowe, drzwi francuskie, okna otwierane na zewnątrz, okna panoramiczne, świetliki sufitowe ... różnorodności rozwiązań w branży okien dorównuje tylko liczba systemów ram drewnianych, aluminiowych lub z tworzyw sztucznych. Profile podłużne, aluminiowe i pasy szkła wymagają bardzo precyzyjnego przycięcia. Monterzy okien używają do tego ukośnic i stolarskich pilarek tarczowych - ale teraz mają do dyspozycji piłę uniwersalną GTM 12 Professional, która idealnie łączy zalety obu tych urządzeń.

Nowa piła ma rozkładaną górną część, co pozwala szybko zmienić ją w stolarską pilarkę tarczową o maksymalnej grubości cięcia 51 mm i sprawnie przyciąć do odpowiedniego rozmiaru dłuższe elementy konstrukcyjne, np. płyty drewniane. Potrafi także szybko przycinać na długość okładziny wewnętrzne
i zewnętrzne, posiada bardzo wytrzymałą prowadnicę, która zapewnia wysoką dokładność cięcia. Wyjątkowo praktyczną funkcją tej prowadnicy jest możliwość zamocowania jej nad tarczą, co zapewnia odpowiednią ochronę w trakcie transportu.

Używana w funkcji ukośnicy, piła GTM 12 Professional zapewnia szybkie tempo pracy dzięki wydajnemu silnikowi o mocy 1800 W, np. podczas przycinania na wymiar parkietu lub paneli, a także przycinania na długość okładzin podłogowych i ściennych. Urządzenie jest wyposażone w funkcję łagodnego rozruchu, która gwarantuje wysoki komfort pracy. Wysokiej jakości frezowana skala kątowa pomaga użytkownikowi osiągnąć wysoką precyzję pracy, podobnie jak zintegrowany laser, który wskazuje linię cięcia urządzenia na materiale. Piła jest wyposażona we wbudowane oświetlenie, które ułatwia pracę w miejscach zaciemnionych. Podobnie jak pozostałe profesjonalne ukośnice oraz ukośnice do paneli, także GTM 12 Professional można stosować wraz ze stołem pilarskim GTA 3700 Professional.

Sugerowana cena detaliczna brutto, maj 2008:
- ukośnica GTM 12 - 2682,78 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »